W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje (IMPRESJA FILMOWA)

Laureaci plebiscytu w czterech kategoriach prezentowali się imponująco.
Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia. Z taką rzeczywistością mierzą się codziennie przedsiębiorcy, także w regionie lubuskim. Tym bardziej docenić trzeba fakt, że sobie radzą i osiągają sukcesy. Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny wyróżniła tych najlepszych podczas gali Lubuski Lider Biznesu 2022.

Tegoroczne uroczystości były połączone z obchodami jubileuszu 75-lecia Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku, który współpracuje z naszą Izbą od początku istnienia ZIPH.

Tegoroczną Wielką Galę, w której uczestniczyło ok. 500 osób, otworzyli gospodarze wieczoru: Jerzy Korolewicz, prezes zarządu ZIPH oraz Grzegorz Flanz, prezes zarządu GBSBanku.- Trzeba docenić fakt, że sytuacja gospodarcza nie jest łatwa. Państwo codzienną pracą pokonujecie te przeciwności. Rozwijacie firmy, wprowadzacie innowacje, w razie potrzeby przebranżawiacie biznes. Jedno jest dziś pewne – niepewność, dlatego trzeba być elastycznym – mówił Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej. Było bardzo wiele firm, które przystąpiły do plebiscytu, wybór najlepszych nie był łatwo. Przybyło niewielkich, ale nowych małych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność dotyczącą nowych zielonych technologii.

Głos w imieniu sejmiku województwa lubuskiego i zarządu województwa przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Wacław Maciuszonek, który podkreślił, że bez sprawnie działających przedsiębiorstw, nie ma rozwoju regionu lubuskiego. Przypomniał też, jak lubuskie wspiera biznes, przekazując środki unijne, ale również te z budżetu województwa lubuskiego na rozwój stref inwestycyjnych. – Mamy za sobą trudny czas, trudny też przed nami. W dobie pandemii, a teraz inflacji wszyscy trzymają się za kieszeń i gospodarka właśnie może być tu ostoją. Gratuluję zdobywcom tych prestiżowych nagród gospodarczych. Bez gospodarki żadnych problemów się nie rozwiąże, dlatego ta gala jest jedną z najważniejszych w regionie – mówił Wacław Maciuszonek, przewodniczący sejmiku.

Nie byłoby rozwoju gospodarczego, gdyby nie aktywność i współdziałanie organizacji gospodarczych z biznesem na przestrzeni ostatnich 30-stu lat. Dlatego też, kolejnym punktem uroczystości było wręczenie zaszczytnych nagród. Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa oraz GBSBank zostały odznaczone Honorową Złotą Odznaką Krajowej Izby Gospodarczej za wkład w rozwój samorządu gospodarczego w Polsce.

Emocje rosły wraz z kolejnymi minutami. Kulminacyjnym momentem gali było uhonorowanie laureatów konkursu Lubuski Lider Biznesu. Najliczniejszą grupę stanowiły małe firmy: 13. Ponadto do konkursu zgłosiło się 9 mikro oraz 12 średnich i 6 dużych przedsiębiorstw. Każda z firm, która przeszła weryfikację została zakwalifikowana do drugiego etapu i podczas gali otrzymała certyfikat Lubuskiego Lidera Biznesu na rok 2022. Ponadto trzy najlepsze w każdej z kategorii wyróżnione zostały statuetką. W kategorii najmniejszych firm zwycięzcą zostało CENTRUM ENERGII ODNAWIALNEJ z Sulechowa. Wśród małych firm tryumfowała gorzowska spółka ASTRO ENERGY, a w kategorii średnich przedsiębiorstw DTP Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Rywalizację wśród największych podmiotów wygrał ARCTIC PAPER Kostrzyn S.A.

Niezwykle wyrównana rywalizacja miała miejsce wśród laureatów Lubuskiego Lidera Innowacji. W tym roku wpłynęło 10 kandydatur. Ostatecznie kapituła konkursu postanowiła przyznać nagrody 6 firmom, w tym aż 4 Zielonej Góry: PERCEPTUS Sp. z o.o.; DTP Sp. z o.o.; Park Naukowo – Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Ponadto statuetki otrzymały również: ARCTIC PAPER Kostrzyn S.A. z Kostrzyna nad Odrą oraz SECO/WARWICK S.A. ze Świebodzina. W kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu statuetki otrzymały 4 przedsiębiorstwa: CENTRUM SPORTOWE BODYFITNESS Halina Kunicka i INNEKO S p. z o.o. z Gorzowa Wlkp. oraz KOSTRZYŃSKO – SŁUBICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA S.A. i TELEMOND Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą. Nagrody w tej kategorii wręczyli przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego: Mateusz Tur oraz Edyta Płanka. Nagrodę w kategorii „Debiut Roku” otrzymała gorzowska spółka GSP CLINIC PROKOPOWICZ SP. J.

Podczas gali wręczono również nagrody specjalne GBSBanku – „Firma na medal”. Otrzymały je: Codex Sp. z o.o.; PPUH Wimar Wiesław Polechoński oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Mularski Maciej. – W dobie wzrostu cen środków ochrony roślin, braku pracowników, bo część wyjechała na wojnę, wzrostu cen paliwa, energii i mógłbym tak wymieniać wiele czynników ryzyka – to już utrzymanie się jest nie lada wyczynem. My okazaliśmy się firmą na medal, to cieszy – mówi Maciej Mularski.

Po emocjach związanych z wręczeniem nagród przyszedł czas na chwilę wytchnienia. Na scenie pojawił się Bogusław Dziekański, który zapowiedział wspaniały występ artystyczny Trio Marka Konarskiego – nominowanego do nagrody Fryderyki 2022 w kategorii Płytowy Debiut Roku, a galę zwieńczył uroczysty bankiet, które sprzyjał nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.

W wydarzeniu wziął udział przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Wacław Maciuszonek, wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz. Parlamentarzystów reprezentował senator Władysław Komarnicki.

Katarzyna Kozińska LCI, Tomasz Molski (ZIPH) zdjęcia: ZIPH

Zapraszamy do obejrzenia filmowej impresji z tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/LubuskieCentrumInformacyjne/videos/1140799520197032

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content