Falubaz Zielona Góra tydzień później pojedzie mecz decydujący o awansie do żużlowej ekstraligi. W piłkarskiej III lidze lubuskie derby w Gorzowie zakończyły się zwycięstwem Lechii Zielona Góra nad Stilonem. Sprawdź, co działo się w weekend 17-18 września!
Piłka nożna
III liga
- Stilon Gorzów – Lechia Zielona Góra 0:1 (0:1)
- Chrobry II Głogów – Carina Gubin 1:3 (0:2)
- MKS Kluczbork – Warta Gorzów 1:2 (1:1)
IV liga
- Lubuszanin Drezdenko – Piast Iłowa 3:1
- Spójnia Ośno Lubuskie – Budowlani Lubsko 4:0
- Odra Bytom Odrzański – Syrena Zbąszynek 1:2
- Czarni Żagań – Pogoń Świebodzin 1:2
- Odra Nietków – Ilanka Rzepin 4:2 (relację, opinie trenerów i galerię zdjęć znajdziesz TUTAJ)
- Dąb Sława – Przybyszów – Promień Żary 2:3
- Korona Kożuchów – Celuloza Kostrzyn 2:1
- Lechia Zielona Góra – Meprozet Stare Kurowo 5:1 (relację, opinie trenerów i galerię zdjęć znajdziesz TUTAJ)
- Polonia Słubice – Pogoń Skwierzyna 5:0
Klasa okręgowa
Gorzów
- Spartak Deszczno – Zieloni Lubiechnia Wielka 4:0
- Stal Sulęcin – Toroma Torzym 1:0
- Czarni Browar Witnica – Róża Różanki 0:5
- SKP Słubice – Budowlani Murzynowo 0:2
- Uran Trzebicz – Piast Karnin 1:3
- Warta Słońsk – Warta II Gorzów 0:0
- Kasztelania Santok – Radowiak Drezdenko 1:4
Zielona Góra
- Tęcza Krosno Odrzańskie – Stal Jasień 1:1
- Sprotavia Szprotawa – Dozamet Nowa Sól 2:1
- Victoria Szczaniec – Unia Kunice 1:1
- Piast Czerwieńsk – Cargovia Kargowa 1:2
- ŁKS Łęknica – Kado Górzyn 4:1
- Zorza Ochla – Drzonkowianka Racula 3:2
- Błękitni Ołobok – Iskra Małomice 4:1
- Alfa Jaromirowice – Pogoń Wschowa 4:2
Żużel
I liga
- Stelmet Falubaz Zielona Góra – Cellfast Wilki Krosno (przełożony na 25 września, godz. 15.00)
Biegi
- Świebodzińska Dziesiątka (relację, wypowiedzi zwycięzców i galerię zdjęć znajdziesz TUTAJ)
- V Bieg do Bożego Grobu w Żaganiu – kobiety: 1. Anita Droń (10. Brygada Kawalerii Pancernej Żagań) – 12.14, 2. Aleksandra Talkowska (Nowa Sól) – 12.39, 3. Agnieszka Kowal-Rohde (11. Dywizja Kawalerii Pancernej Żagań) – 12.43; mężczyźni: 1. Bartosz Jaworski (Zielona Góra) – 10.53, 2. Antoni Harenda (Harendziaki Żary) – 10.56, 3. Piotr Krasiński (Gubin) – 11.01.
- Twarda Piątka we Wschowie – kobiety: 1. Agnieszka Jerzyk (Awilux Real 64-sto Święciechowa) – 16.35, 2. Elżbieta Kowalewska (Edi Team Zgorzelec) – 18.12, 3. Dominika Jurkowska (Endorfina Wschowa) – 19.37; mężczyźni: 1. Jan Kaczor (Wałbrzych) – 14.38, 2. Adam Marysiak (Astra Nowa Sól) – 15.16, 3. Paweł Raczyński (Team Draczyński Krosno Odrzańskie) – 15.28.
Piłka ręczna
Liga centralna
- Budnex Stal Gorzów – Śląsk Handball Wrocław 27:28
I liga
- Zew Świebodzin – SPR Gorzyce Wielkie 48:21
- AZS UZ Zielona Góra – Real Astromal Leszno 31:23
- Olimp Grodków – Trójka Nowa Sól 32:30
Siatkówka
I liga
- Astra Nowa Sól – AZS AGH Kraków 3:1