Muzyczny powrót do przeszłości. Najlepsze momenty tegorocznej „Muzyki w Raju” (WIDEO)

Koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej "Muzyka w Raju" odbywały się w sierpniu, a w internecie będzie je można w całości obejrzeć już w listopadzie. Fotografie i wideo - dzięki uprzejmości Fundacji Canor.
XX edycja festiwalu „Muzyka w Raju” odeszła do przeszłości. Kto nie był, z pewnością wiele stracił, ale teraz może nadrobić straty. Część koncertów uchwyciło oko kamery. Szerszej publiczności zostaną ukazane na początku listopada, ale u nas już teraz po raz pierwszy można zobaczyć ich fragmenty. Lubuskie Centrum Informacyjne było patronatem medialnym festiwalu.

Festiwal „Muzyka w Raju” zakończył się 21 sierpnia, ale melomani nie muszą rozpaczać. Podobnie, jak w poprzednich latach, wiele koncertów festiwalowych zostało nagranych i część z nich zostanie udostępniona w internecie od 4 do 13 listopada. Dzięki uprzejmości organizatora festiwalu – Fundacji Canor – już dziś możemy zaprezentować fragmenty materiałów, które prezentujemy pod tekstem.

Z okazji wysłuchania koncertów powinny skorzystać nie tylko osoby, które nie miały okazji odwiedzić festiwalu. Będzie to ciekawe doświadczenia także dla uczestników imprezy. W ten sposób otrzymają szansę na zobaczenia artystów oraz ich wykonania z innej perspektywy. Czasem kamera i mikrofony potrafią uchwycić wydarzenia na scenie w sposób zupełnie nieoczekiwany.

Przypomnijmy, że w tym roku na festiwalowej scenie wystąpiło wiele cenionych nazwisk. Byli to m.in.: francuska gambistka Lucile Boulanger, grający na skrzypcach Jesenka Balic Zunic, harfistka Maria Christina Cleary, śpiewak Marc Mauillon, klawesynistka Sara Johnson Huidobro, consort fletów prostych Brouillamini oraz festiwalowa orkiestra Kore.

Poniżej przedstawiamy krótkie fragmenty muzyczne festiwalu, na razie wciąż w wersji roboczej.

Festiwal “Muzyka w Raju” #1

Festiwal “Muzyka w Raju” #2

Festiwal “Muzyka w Raju” #3

Festiwal “Muzyka w Raju” #4
Festiwal “Muzyka w Raju” #5
Festiwal “Muzyka w Raju” #6
Festiwal “Muzyka w Raju” #7
Festiwal “Muzyka w Raju” #8
Festiwal “Muzyka w Raju” #9
Festiwal “Muzyka w Raju” #10
Festiwal “Muzyka w Raju” #11

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content