Carina Gubin wysoko wygrywa z Piastem Czerwieńsk. Dwie bramki kapitana (ZDJĘCIA, WYNIKI)

Dwaj mężczyźni upadają na trawę, obok piłka
18 minuta meczu Piast Czerwieńsk - Carina Gubin. Kamil Wojnarowski (nr 3) fauluje Wiktora Maliszewskiego w polu karnym
Carina Gubin w środę wygrała na wyjeździe z Piastem Czerwieńsk 5:1 w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa. Przemysław Haraszkiewicz strzelił dwa gole, Adam Borkowski dołożył bramkę i asystę, a Dominik Więcek – dwie asysty.

III-ligowa Carina Gubin w środę (21 września) nie miała żadnych problemów z wyeliminowaniem Piasta Czerwieńsk, który po spadku występuje w klasie okręgowej. Do pucharowej rywalizacji oba zespoły przystąpiły w nie najsilniejszych składach.

Trzy bramki w pierwszej połowie i trzy po przerwie

Worek z bramkami rozwiązał się w 12 minucie, kiedy Dominik Więcek płasko zagrał wzdłuż pola karnego, a Mateusz Walczak zamknął akcję. Sześć minut później duży błąd popełnił Kamil Wojnarowski. Trącając piłkę, podał do Wiktora Maliszewskiego, którego za chwilę sfaulował w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Przemysław Haraszkiewicz. W 26 minucie Carina prowadziła już 3:0. Więcek dośrodkował z rzutu rożnego na pierwszy słupek, a Damian Płonka uprzedził obrońców, posyłając piłkę do siatki.

Rzut karny dla Cariny Gubin. Strzela Przemysław Haraszkiewicz

Po przerwie padły także trzy bramki, ale już nie wszystkie dla gości. Owszem, w 54 minucie przyjezdni podwyższyli na 4:0 po trafieniu Adama Borkowskiego. Ale 10 minut później honorowego gola zdobył Piast. Po wrzucie z autu Bogumił Ceglarek świetnym przerzutem uruchomił Marcina Koseskiego, który pewnym strzałem pokonał Jakuba Banacha. W 74 minucie wynik spotkania ustalił kapitan Haraszkiewicz, wykorzystując podanie od Borkowskiego.

Bogumił Ceglarek: W drugiej połowie przestaliśmy się bać przeciwnika

– Popełniliśmy trzy błędy, z tego wpadły bramki i potem już zespół trochę się posypał – skomentował Bogumił Ceglarek. Najlepszy strzelec Piasta na boisku pojawił się po przerwie, wnosząc sporo ożywienia zwłaszcza w akcjach ofensywnych. – W drugiej połowie po prostu przestaliśmy się bać przeciwnika i już lepiej zaczęło to wyglądać. Odważniej zaczęliśmy grać piłką, były sytuacje, wpadła nawet bramka – po naszej akcji, nie po ich błędzie, bo z autu wykorzystaliśmy ich ustawienie. Druga połowa była zdecydowanie lepsza.

Marcin Koseski (nr 2) strzela honorową bramkę dla Piasta Czerwieńsk

Piast zapomina już o rywalizacji w Pucharze Polski i wraca do gry w klasie okręgowej, w której wyraźnie rozczarowuje. Choć jest spadkowiczem z IV ligi, po sześciu kolejkach ma tylko siedem punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. – Trzy porażki z rzędu, to jednak daje do myślenia… – stwierdza Ceglarek. – Trzeba się wziąć. Teraz przed nami mecz z Kunicami na wyjeździe, bardzo ciężki. Trzeba się skupić już teraz w stu procentach na lidze i zdobywać punkty, bo na razie jest kiepsko.

Wiktor Maliszewski: Ważne, że bez kontuzji, szybko i bezpiecznie

W zgoła odmiennych nastrojach byli piłkarze Cariny, którzy wykonali plan, i to nie największym nakładem sił. – Nie było zbyt trudno. Ważne, że bez kontuzji, szybko i bezpiecznie – skwitował Wiktor Maliszewski, który w 18 minucie wypracował rzut karny. – Po prostu pobiegłem za plecy, dostałem dobrą piłkę od kolegi z drużyny, wbiegłem przed rywala, musiał wbiec w moje plecy i się przewróciłem.

Wiktor Maliszewski z Cariny Gubin stara się opanować piłkę we własnym polu karnym

Carina melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski, ale myślami wraca już na III-ligowe boiska. W sobotę (24 września) zmierzy się u siebie z rezerwami Górnika Zabrze. – Już skupiamy się na tym meczu, wszystkie nasze myśli na Górniku – przyznał Maliszewski.