Lekkoatleci na start! Druga odsłona Grand Prix amatorów

Młody mężczyzna skacze w dal
W zmaganiach w Międzyrzeczu drugie miejsce w 4-boju zajął Kacper Michalczenia ze Szprotawy. W dal skoczył 5,05 Fot. MOSiW Międzyrzecz
W niedzielę o 12.30 w Zielonej Górze rozpoczną się zmagania w ramach Grand Prix województwa lubuskiego amatorów w lekkiej atletyce. Wystartować można w 4-boju i w sztafecie mix. To druga odsłona tej imprezy.

– To jedna z nielicznych w Polsce szans dla kibiców sportu, by poczuć się, jak profesjonalny lekkoatleta. Startujemy z bloków startowych na wystrzał startera. Mamy zapis fotofiniszu. Wszystko pod okiem profesjonalnych sędziów – mówi inicjator zawodów Tomasz Hucał.

W pierwszej odsłonie górą Międzyrzecz

Pierwsze zmagania w ramach Grand Prix amatorów rozegrane zostały 3 września w Międzyrzeczu. W 4-boju (bieg na 100 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000 m) triumfowali przedstawiciele gospodarzy: Wiktoria Grudzińska i Tobiasz Żyła. W niedzielę (25 września) czas na drugą odsłonę cyklu – tym razem w Zielonej Górze. Lekkoatleci będą rywalizowali na stadionie przy ul. Sulechowskiej. Zawody rozpoczną się o godz. 12.30.

W Międzyrzeczu zabawa była świetna – mówi Tomasz Hucał, inicjator cyklu Grand Prix amatorów Fot. MOSiW Międzyrzecz

Start jest bezpłatny, a zgłosić się można mailowo. W tytule wpisujemy: „GP Amatorów – zgłoszenie”, a w treści podajemy imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (miasto) i telefon kontaktowy – wiadomość wysyłamy na adres: biuro@mthconsulting.pl. Zapisy przyjmowane będą także w dniu zawodów w godz. 11.00-12.00 na stadionie.

Najstarszy uczestnik miał ponad 65 lat

– Wielu ludzi obawia się, że to zmagania dla wysportowanej młodzieży. Nic bardziej mylnego! Średnia wieku w pierwszych zawodach była znacznie powyżej czterdziestki. A najstarszy uczestnik miał ponad 65 lat. Zapraszam więc wszystkich, którzy kochają lekkoatletykę! – zachęca Tomasz Hucał.

Dodajmy, że tego samego dnia o godz. 11.00 w Zielonej Górze rozegrany zostanie bieg z okazji 800-lecia miasta. Kto nie będzie miał dość rywalizacji i sportowych doznań, z powodzeniem zdąży jeszcze na Grand Prix amatorów! Na każdego uczestnika czeka także pamiątkowy medal i ciepły posiłek.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content