Zastal Zielona Góra wysoko przegrywa na inaugurację sezonu. Anwil Włocławek za silny

Mężczyzna z piłką
Dusan Kutlesic z Zastalu Zielona Góra trafił tylko 1/10 rzutów z gry
Zastal Zielona Góra w niedzielę wysoko przegrał na wyjeździe z Anwilem Włocławek w meczu I kolejki ekstraklasy koszykarzy. Glenn Cosey i Alen Hadzibegović zdobyli po 12 punktów, Jan Wójcik dołożył 11.

Anwil Włocławek – Zastal Enea BC Zielona Góra 82:61 (14:13, 25:11, 20:22, 23:15)

Anwil: Petrasek 14 (1×3, 5/7 za dwa, 5 zbiórek), Joesaar 13 (3/4 za trzy, 5 zbiórek), Bostic 12 (1×3), Sobin 8 (8 zbiórek), Łączyński 3 (1×3) oraz Greene 11 (1×3), Nowakowski 9 (1×3), Słupiński 8, Woroniecki 4 (1×3), Dawdo 0, Łazarski 0, Szewczyk 0.

Zastal Enea BC: Cosey 12 (2×3), Hadzibegovic 12 (2×3), Zecevic 6 (10 zbiórek), Żołnierewicz 6, Kutlesic 4 (1×3) oraz Wójcik 11 (5/6 za dwa), Kowalczyk 8 (2×3, 5 strat), Kunc 2, Dydak 0, Góreńczyk 0, Trubacz 0.

Słaba skuteczność Zastalu w rzutach za dwa, mało asyst

W pierwszej kwarcie Zastal toczył wyrównany bój z Anwilem, czterokrotnie nawet wychodząc na prowadzenie. Ale od stanu 19:19 w drugiej ćwiartce gospodarze zaczęli odjeżdżać, na półmetku uzyskując już 15-punktową przewagę. W trzeciej odsłonie podgoniliśmy na 39:32 po akcji Alena Hadzibegovicia, na więcej jednak rywale nie pozwolili. A w ostatnich minutach przypieczętowali okazałe zwycięstwo.

Zastal był słabszy od Anwilu w wielu elementach, zwłaszcza w skuteczności rzutów za dwa: 14/32 (43,8 proc.) do 23/36 (63,9 proc.). Gorzej także dzielił się piłką, zaliczając tylko 10 asyst – miejscowi 18. Ale też warto zauważyć, że wygraliśmy zbiórki w ataku 13:8, w czym duża zasługa Aleksandara Zecevica. Rozczarował natomiast Dusan Kutlesic, który spudłował aż 9/10 rzutów z gry, w tym wszystkie 6 za dwa…