Prawie 700 stypendiów dla najzdolniejszych uczniów w II etapie programu “Lubuskie Talenty” (WIDEO)

Mężczyzna i dwie młode osoby na tle zielonej planszy
Wicemarszałek Łukasz Porycki w towarzystwie stypendystów programu "Lubuskie Talenty" Fot. Lubuskie.pl
Zostańcie lubuskimi stypendystami, zostańcie lubuskimi talentami! – zachęcał wicemarszałek Łukasz Porycki na podsumowaniu II edycji programu “Lubuskie Talenty”. Najzdolniejsi uczniowie mogą liczyć nawet na 8 tys. złotych.

Podsumowanie II edycji programu “Lubuskie Talenty” (za lata szkolne 2020/2021 i 2021/2022) miało miejsce w środę (28 września) w Drzonkowie. Przy okazji padło kilka bardzo wymownych liczb.

Łukasz Porycki: Mamy naprawdę uzdolnionych uczniów w naszym regionie

Łącznie przyznano 698 stypendiów dla najzdolniejszych – 409 dla uczniów liceów ogólnokształcących i 289 dla uczniów szkół podstawowych. Kwota wsparcia dla lubuskiej młodzieży to 5 mln złotych. Licealiści otrzymali roczne stypendia w wysokości 8 tys. złotych, uczniowie podstawówek – 6 tys. złotych (wypłacane w dziesięciu równych transzach).

– To pokazuje, że mamy naprawdę uzdolnionych uczniów w naszym regionie – podkreśla wicemarszałek Łukasz Porycki. – W zeszłym roku, jak przyznawaliśmy stypendia w szkołach podstawowych, ponad 90 procent uczniów miało średnią 6,0 – dla mnie niewyobrażalną. Ale to pokazuje, że mamy uzdolnioną młodzież, która chce się uczyć, która pragnie wiedzy, a my jesteśmy od tego, aby troszeczkę pomóc im w zdobywaniu tej wiedzy poprzez nowoczesne technologie i dzięki stypendiom.

Pieniądze ze stypendiów uczniowie przeznaczali najczęściej na sprzęt komputerowy, pomoce dydaktyczne, kursy, ale także na dostęp do internetu.

Ulubione przedmioty? Język angielski, matematyka, geografia…

Michał Walkowski z SP nr 1 w Zielonej Górze może pochwalić się średnią ocen na poziomie 5,3. – Jestem dobry z matematyki, ale bardziej interesuje mnie język angielski. Interesuję się też kosmosem i piłką ręczną, chodzę na treningi i już brałem udział w kilku meczach. Większość pieniędzy ze stypendium przeznaczyłem na drukarkę oraz komponenty do komputera – opowiada.

– Jeśli chodzi o rok szkolny, za który dostałem stypendium, to miałem średnią 5,93. Moimi ulubionymi przedmiotami są: matematyka i geografia – przyznaje Jakub Osiński, także z SP nr 1 w Zielonej Górze. – Pieniądze ze stypendium przeznaczyłem na komputer, dzięki któremu mogłem lepiej się uczyć w czasie pandemii.

Alexandra Szykuła (średnia ocen 5,33) z I LO w Zielonej Górze interesuje się językami obcymi, zwłaszcza angielskim: – Dzięki programowi „Lubuskie Talenty” zrobiłam certyfikat na poziomie wysoko zaawansowanym CAE. Pieniądze ze stypendium wydałam na komputer i książki, głównie anglojęzyczne, a także na zdanie wspomnianego certyfikatu.

Od 3 do 14 października będzie można składać wnioski do kolejnej edycji programu „Lubuskie Talenty”. Szczegóły na lubuskie.pl.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content