Zastal Zielona Góra przegrywa z Kingiem Szczecin. Glenn Cosey nie trafił ani razu

Dwaj mężczyźni, jeden trzyma piłkę
Glenn Cosey (z piłką; na zdjęciu w sparingu ze Śląskiem Wrocław) ma być liderem Zastalu Zielona Góra, więctakie występy, jak w Szczecinie, nie powinny mu się zdarzać
Zastal Zielona Góra w niedzielę przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin w meczu II kolejki ekstraklasy koszykarzy. Na niewiele zdała się pogoń w ostatniej kwarcie. Glenn Cosey, który ma być liderem zespołu, spudłował wszystkie rzuty.

King Szczecin – Enea Zastal BC Zielona Góra 69:64 (13:18, 27:12, 17:16, 12:18)

King: Fayne 18 (9/10 za dwa, 8 zbiórek), Cuthbertson 16 (4×3, 6 zbiórek), Matczak 8 (8 asyst), Meier 6 (5 zbiórek), Mazurczak 4 (7 asyst) oraz Eads 8 (2×3, 5 fauli), Kostrzewski 7 (1×3), Żmudzki 2, Szymański 0.

Enea Zastal BC: Żołnierewicz 16 (2×3, 6/8 z gry), Kutlesic 14 (5/8 za dwa), Hadzibegovic 9, (8 zbiórek, 5 bloków), Zecevic 4, Cosey 0 oraz S. Wójcik 12 (2×3, 5/8 z gry), Kowalczyk 5 (1×3), J. Wójcik 4.

Jedna dobra kwarta nie wystarczy, by wygrać mecz

Po pierwszej kwarcie niedzielnego (2 października) spotkania, wygranej przez Zastal, można było mieć nadzieje na zwycięstwo. Były to jednak miłe złego początki. W drugiej ćwiartce od stanu 23:23 King zdobył 13 punktów z rzędu i tej straty już nie odrobiliśmy.

Owszem, w ostatniej partii zielonogórzanie po trzech trójkach z rzędu (Przemysław Żołnierewicz, Szymon Wójcik, Sebastian Kowalczyk) podgonili na 59:57, ale nic więcej nie zdziałali. W ostatnich minutach w szczecińskiej drużynie główne role odegrali byli koszykarze Zastalu. Andrzej Mazurczak dał trzy asysty Philowi Fayne’owi, a Tony Meier i Filip Matczak dołożyli po 2 punkty.

W niedzielę bardzo słabo zaprezentował się Glenn Cosey. 0/6 z gry, 3 zbiórki, 3 asysty, 1 strata i 1 przechwyt w 26 minut to cokolwiek mizerny dorobek jak na lidera zespołu. Po trzech kwartach nasza ekipa miała skuteczność rzutów za trzy na poziomie… 6,7 proc. (1/15) i na koncie 8 asyst, czyli tyle, ile sam Matczak. Jedna dobra kwarta nie wystarczy, by wygrać mecz.

Zastal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jest jedną z czterech drużyn z kompletem porażek. W czwartek (6 października) zmierzy się u siebie z Czarnymi Słupsk. Początek rywalizacji o godz. 17.30.