Muzyczna uczta online. Już niebawem internetowa premiera „Muzyki w Raju” (WIDEO)

Koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej "Muzyka w Raju" odbywały się w sierpniu, a w internecie będzie je można w całości obejrzeć już w listopadzie. Fotografie i wideo - dzięki uprzejmości Fundacji Canor.
Festiwal Muzyka w Raju tradycyjnie odbywa się latem. Przez kilka tygodni w całym regionie koncertują wybitni muzycy, znani na całym świecie. Kto przegapił imprezę lub nie mógł wziąć w niej udziału osobiście, niedługo zyska szansę, aby nadrobić zaległości. Od 4 do 13 listopada wcześniej nagrane wystąpienia premierowo ukażą się w internecie.

Organizatorzy koncerty będą emitować partiami. Każdego wieczoru między 4 a 13 listopada o godzinie 20:00 jeden z nich ukaże się na festiwalowym kanale YouTube oraz na fanpage’u festiwalu na Facebooku. Na program internetowej części złożą się występy m.in.: orkiestry Kore, consortu fletów prostych Brouillamini, gambistki Lucile Booulamger, harfistki Marii Christiny Cleary, czy też wiolonczelistki Eleny Andreyev. Szczegółowy program emisji znajdziecie na stronie www.muzykawraju.pl. Poniżej publikujemy zapowiedzi koncertów w formie wideo.

Festiwal Muzyka w Raju

Od roku 2003 w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie na Ziemi Lubuskiej odbywa się międzynarodowy festiwal muzyki dawnej „Muzyka w Raju”. W ciągu kilkunastu lat zyskał sobie renomę jednego z najciekawszych wydarzeń w polskim życiu muzycznym i zdobył wierną grupę słuchaczy, którzy w połowie sierpnia zjeżdżają się z całego kraju i z Europy, by przez kilkanaście dni towarzyszyć znakomitym wykonawcom z całego świata, dla których jest to często pierwszy kontakt z Polską i z polską publicznością. Festiwal dał początek wielu innym projektom muzycznym takim jak choćby „Przedsionek Raju”, „Filharmonia bez Filharmonii’, „Nasz Telemann” czy „Infinite Baroque”.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content