Ruszył drugi nabór do inkubatora przedsiębiorczości. (WIDEO)

Inkubator przedsiębiorczości w Gorzowie Wlkp. działa już w nowej siedzibie przy ulicy Targowej
Masz innowacyjny pomysł na biznes, ale brak Ci doświadczenia, wiedzy, nie masz odwagi lub nie wiesz od czego zacząć? Zrób pierwszy krok i postaw na rozwój z Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym. Rusza kolejny nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości, a wraz z nim konkurs Start-up 1.0.

Jak to zrobić?

Najlepsza idea zgłoszona do konkursu będzie realizowana przy szczególnym wsparciu. Do dyspozycji zwycięzcy przez rok będzie w pełni wyposażone biuro oraz pomoc mentora w tworzeniu firmy, realizacji pomysłu i poszukiwaniu odpowiedniego modelu biznesowego do urzeczywistniania innowacyjnych idei.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzi kolejny nabór, tym razem skierowany do start-upów. Przedsiębiorca w ramach projektu może liczyć na nowoczesne biuro na preferencyjnych warunkach, a także wsparcie merytoryczne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój oraz doradztwo w zakresie dotarcia do nowych partnerów i rozbudowie kontaktów biznesowych.

Maciej Walentynowicz prowadzący firmę finansowo-ubezpieczeniową w gorzowskim inkubatorze nie kryje zalet z bycia pod skrzydłami instytucji. – Głównym silnikiem napędowym było to, że mogliśmy w jednym miejscu wszyscy spotkać oraz to że wszyscy będziemy mogli sobie pomagać. Na przykład ja zajmuję się finansami i ubezpieczeniami, to wiadomo, że mogę liczyć na zainteresowanie pozostałych firm i przedsiębiorców. Jest tu wiele udogodnień, darmowy parking, duża przestrzeń i duży wybór powierzchni biur, ładnie wykończony budynek a to wszystko również ma znaczenie dla potencjalnych klientów. Patrzyłem również na ceny jeśli chodzi o wynajem, jak to wygląda w mieście. Tutejsza oferta jest jak najbardziej atrakcyjna dla nas. Dla przedsiębiorców początki są ważne. Przez najbliższe 3 lata czujemy się zabezpieczeni, że bez obaw będziemy mogli prowadzić tutaj działalność. To ogromny plus w dobie zmieniających się cen, wzrastającej inflacji.

Swoje pozytywne doświadczenia opisuje też Katarzyna Urban, która prowadzi firmę Katya People zajmująca się doradztwem personalnym. – Własna firma to szansa na realizowanie własnych pomysłów i szansa na to, żeby właściwie wykorzystać swój potencjał, żeby też robić rzeczy, które zawsze chciało się robić. Zawsze należy podjąć jakieś ryzyko. Myślę, że inkubator to dużo większe możliwości i łatwiejszy start. Preferencyjne stawki jeśli chodzi o wynajem biur, obecność innych podmiotów gospodarczych, ale również innych ludzi będących w takiej samej sytuacji. To dostęp do sal konferencyjnych, infrastruktury, dobre miejsce i wsparcie innych osób. To wszystko ma znaczenie, zwłaszcza dla tego drugiego naboru firm, które dopiero startują. Zachęcam, myślę że miejsce jest sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości -mówi przedsiębiorczyni,

– Inkubator to nie tylko pomieszczenia, to także szczególny rodzaj wsparcia w zakładaniu firmy. Doradztwo, konsulting, szkolenia, marketing, sieciowanie z innymi przedsiębiorcami. Warto wziąć udział w drugim naborze, szczegóły i kontakt na naszej stronie internetowej – zachęca Justyna Kmietowicz, prezes GOT.

Kontakt: www.gotechnology.pl

-Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie fundusze europejskie. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to aż 85% całego projektu. Spółka bez tych środków nie udźwignęłaby tego zadania – przypomina Łukasz Marcinkiewicz prezes spółki Inneko, “matki” GOT.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Ostatni sejmik tej kadencji (FOTO)

Ważniejszymi punktami ostatniego posiedzenie lubuskiego sejmiku kończącej się kadencji było z pewnością odwołanie i powołanie skarbnika województwa. Alicja Woźniak i Tomasz Wojciechowski, za zgodą rady,

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content