Przy CEZiB w Gorzowie Wlkp. powstanie poradnia i internat (WIDEO)

Podpisanie umowy na budowę internatu i poradni. Sukces ma wielu ojców.
Ponad 42 mln złotych będzie kosztowała budowa internatu, nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. Inwestycję zrealizuje gorzowska firma GOTECH, która wygrała przetarg. Podpisano umowę w tej sprawie.

We wrześniu środki na inwestycję zostały zwiększone o 11,5 mln złotych decyzją radnych na wniosek prezydenta.

Budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej zostanie dostosowany do potrzeb internatu dla 83 uczniów.

Budowa internatu pozwoli nam całkowicie się uniezależnić. Nie będzie już też konieczności szukania dodatkowych miejsc dla uczniów – skomentowała Małgorzata Domagała, wiceprezydent ds. społecznych.

W ramach inwestycji powstanie stołówka dla niemal 50 osób, z zapleczem kuchennym. W budynku będą dwie klatki schodowe i jedna dodatkowa, prowadząca wyłącznie na kondygnację pierwszego piętra. Będzie też recepcja. Główne wejście do internatu zostanie zlokalizowane od strony południowej. Prace budowlano-montażowe będą polegały m.in. na wymianie okien, rozbiórce części ścian działowych, wzmocnieniu stropów lub ich wymianie, montażu windy. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, zrealizowane zostaną prace wykończeniowe. Wymieniony zostanie dach, remontu doczeka się również elewacja. Kompleksowo wyposażone zostanie pomieszczenie kuchenne, łazienki i toalety. Powstaną m.in. nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz monitoring – wyliczał Dariusz Mleczak, prezes spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Nowy internat to inwestycja w rozwój, w przyszłość naszego miasta. Wiele ułatwi – zwłaszcza uczniom, którzy dojeżdżają, by uczyć się w Gorzowie. Ci uczniowie, to dla nas ogromny kapitał, dlatego tak ważny jest rozwój oferty edukacyjnej oraz oświatowej infrastruktury.  Przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do kompleksu przy ulicy Warszawskiej, też wiele zmieni na plus. Raz – warunki pomocy, wsparcia uczniów będą nieporównywalne – dwa – pomieszczenia, które aktualnie są wykorzystywane na ten cel przy ul. Czereśniowej (w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) będzie można w przyszłości przekształcić w kolejne miejsca pobytu dla uczniów – skomentował Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Do kompleksu budynków, przy ul. Warszawskiej, przeniesiona zostanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z ul. Czereśniowej. Na ten cel przebudowana zostanie część budynku dydaktyczno – administracyjnego „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”, w której powstaną pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa. Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe.  W budynku dostępna będzie winda osobowo-towarowa.

Prace remontowe rozpoczną się od wyburzenia części starych ścian działowych oraz postawienia nowych. Wykonane zostaną otwory w ścianach konstrukcyjnych. Zamontowane zostaną nowe okna i drzwi. Konieczne będzie wzmocnienie konstrukcji poddasza. W budynku pojawią się nowe tynki, posadzki, podwieszane sufity, instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, instalacje elektryczne.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 28,9 mln złotych.

Bardzo się cieszę, że możemy realizować to zadanie w naszym mieście. Jesteśmy lokalną firmą i realizowanie wszelkiego rodzaju zadań na terenie miasta ma dla nas bardzo duże znaczenie. To, z jednej strony, kwestia dzieła budowlanego, a z drugiej duża odpowiedzialność i swego rodzaju presja, bo przecież budujemy dla naszego miasta – powiedział Mariusz Batura, prezes GOTECH Sp. z o.o.

Wykonawca, zgodnie z umową, ma 24 miesiące na wykonanie prac. Oznacza to, że oba budynki powinny być gotowe na koniec 2024 roku, zatem dla uczniów byłyby dostępne od roku szkolnego 2025/2026.

Budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu za prawe 120 mln zł była jedną z największych inwestycji w ramach modernizacji szkolnictwa zawodowego, realizowaną z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content