Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży w Gorzowie Wlkp. uruchomiony! (WIDEO)

To milowy krok w pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży i redukcja białych plam w tym zakresie. Rusza rejestracja do ośrodka. Nie bój się, skorzystaj! Tu nikt nikogo nie ocenia. Tylko pomaga rodzinom.

Ośrodki (I stopień referencyjny) są elementem systemu ochrony zdrowia dzieci i młodzieży

To miejsce, w którym realizowane są świadczenia w zakresie ambulatoryjnym przez psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu:

95 7827951

Godziny rejestracji/ udzielania informacji:

Poniedziałek 7:30 – 20:00

Wtorek 7:30 – 15:00

Środa 7:30 – 20:00

Czwartek 7:30 – 15:00

Jest to poradnia psychologiczno-psychoterapeutyczna, tzw. środowiskowy ośrodek opieki psychologiczno-terapeutyczny dla dzieci i młodzieży. W reformie psychiatrii dzieci i młodzieży jest to pierwszy ośrodek referencyjności, który obejmuje opieką dzieci i młodzież w zakresie świadczeń psychologicznych i psychoterapeutycznych, obejmuje również opieką rodziny. Praca polega na tworzeniu wstępnej diagnozy dziecka po to, aby w sposób indywidualny utworzyć plan leczenia i terapii.

Wsparcie całych rodzin

– Świadczeniami będą objęci nie tylko młodzi pacjenci, ale również rodzina. Ten ośrodek pozwala nam na weryfikację funkcjonowania pacjenta w środowisku zarówno domowym, jak i szkolnym. Tutaj pojawia się nowa funkcja terapeuty. Koordynuje on proces leczenia wstępnego, zbiera też wywiad w miejscu zamieszkania, obserwuje funkcjonowanie dziecka. Jest łącznikiem między nami profesjonalistami a na przykład szkołą lub przedszkolem. W zakresie tych świadczeń możliwe jest również koordynowanie poszczególnych pacjentów przez indywidualnego opiekuna, którym będzie psychoterapeuta. Mamy pierwszy stopień referencji, a docelowo mamy w planach utworzyć drugi poziom, czyli oddział dzienny dla dzieci i młodzieży. To będzie wtedy ośrodek, w którym dziecko będzie mogło przebywać 12 miesięcy, pełne leczenie połączone z obowiązkiem szkolnym. To wszystko w jednym miejscu – mówi Olga Pazdan – lekarz psychiatra, psychoterapeuta, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Gorzowie Wlkp. Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, które właśnie powstaje.

Na zdjęciach wyremontowane pomieszczenia na potrzeby Ośrodka, przy ul. Walczaka 42

Przypominamy rozmowę z kierownik ośrodka, psychiatrą Olgą Pazdan.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content