Działy zarządzania zasobami ludzkimi są dziś równie ważne w firmach, jak ich zarządy (WIDEO)

Renata - prokurent w firmie Silcare, Aneta - szef działu HR, razem działają na rzecz kobiet w regionie.
Pozyskiwanie pracowników jest jednym z fundamentów działania przedsiębiorstw. Ważna jest także umiejętność budowania zespołu oraz odpowiedniego nim kierowania. Nad tym się pracuje latami. – Chcemy, aby powstał zespół złożony z przedsiębiorstw i działów HR, aby wypracować modele działania – mówi Aneta Strzelczyk z Fundacji dla Kobiet Autentycznych. Już 18 stycznia I Lubuska Konferencja HR, która ma być pierwszym krokiem, do utworzenia takiego zespołu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałek województwa lubuskiego.

W audycji poruszamy kwestię tego, czym tak naprawdę zajmują się dziś działy HR. – Najpierw trzeba było zmienić świadomość wielu pracodawców, ale także i pracowników, że zajmujemy się rekrutacją, a nie kadrami i płacami. Wyszukiwanie odpowiedniego personelu to podstawa budowania dobrego zespołu w każdej branży – mówi Aneta Strzelczyk. – Śmiem twierdzić, że dziś taki zespół to podstawa działania każdej firmy, dlatego właśnie te działy są tak ważne, niemalże na równi z zarządami przedsiębiorstw – mówi Renata Gabarkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo (reszta artykułu pod materiałem wideo):

Fundacja dla Kobiet Autentycznych organizuje I Lubuską Konferencję HR we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i miastem Gorzów Wlkp. nie tylko dla pracowników i pracodawców z Gorzowa Wlkp. – Naszym zamysłem jest działanie ponad regionalne. Zapraszamy do współpracy specjalistów z dużych miast, aby podzielili się swoimi doświadczeniami, czemu by ich nie przenieść na nasz rynek? Nie mamy kompleksów, tak wiele branż świetnie sobie radzi w lubuskiem mimo kryzysu. Jesteśmy przekonani, że wiele ciekawych rozwiązań związanych z rekrutacją pracowników, można zastosować w wielu firmach, jako swoiste know how – mówi Renata Gabarkiewicz. Głównym celem dział fundacji w tym zakresie, jest aktywizacja zawodowa różnych grup wiekowych. – W tej chwili widzimy, że nie tylko młodzi się kształcą. Na uczelniach widzimy nie tylko absolwentów szkół ponadpodstawowych, ale także są “milenialsi” , czy osoby po 60 – tce. Jesteśmy przekonani, że wszystkie te grupy są potrzebne na rynku pracy, chcemy je zagospodarować z korzyścią dla obu stron – mówi Aneta Strzelczyk.

Obejrzyj rozmowę:

Fundacja działa w obszarze aktywizacji kobiet, ale konferencja skierowana jest do wszystkich Lubuszan.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content