Zastal Zielona Góra przegrywa z rywalem z Kosowa. Popis Dardana Berishy

Mężczyzna z piłką do koszykówki
Jan Wójcik był najlepszym graczem Zastalu Zielona Góra. Zdobył 16 punktów (7/9 za dwa), dołożył 8 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i blok
Spore rozczarowanie przeżyli we wtorek kibice w hali CRS. Zastal Zielona Góra w meczu ligi ENBL przegrał z zespołem z Kosowa. Gospodarze wystąpili bez Przemysława Żołnierewicza i Sebastiana Kowalczyka, w szeregach gości świetnie spisał się Dardan Berisha.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Sigal Prisztina 75:89 (22:16, 16:19, 20:26, 17:18)

Enea Zastal BC: Alford 19 (4/5 za dwa, 3×3), Kutlesic 10 (1×3, 6 asyst), Hadzibegovic 9 (8 zbiórek), Brewton 7 (5 asyst, 5 fauli), S. Wójcik 7 (7 zbiórek) oraz J. Wójcik 16 (7/9 za dwa, 8 zbiórek), Zecevic 7 (1×3, 7 zbiórek, 5 strat), Góreńczyk 0, Trubacz 0,

Sigal: Berisha 28 (6/10 za trzy, 5 zbiórek, 8 asyst), Thomas 17 (1×3, 8 zbiórek), Wilson 15 (3/5 za trzy, 8 asyst), Memed 9 (2×3), Debisschop 6 (13 zbiórek) oraz Kakruki 8 (4/6 za dwa), J. Zeqiri 6 (2×3).

Zabójcze trójki rywali w ostatniej kwarcie

Początek nie zapowiadał wysokiej porażki Zastalu. W pierwszej kwarcie wygrywaliśmy 12:5 po dwójce Kareema Brewtona czy 16:7 po dwójce Aleksandara Zecevica. W drugiej ćwiartce Sigal odrobił połowę straty i na półmetku było 38:35.

Druga połowa należała jednak do gości z Prisztiny, którzy w 26 minucie, po trójce Dardana Berishy, objęli pierwsze w tym meczu prowadzenie – 49:47. Od tego momentu do końca trzeciej kwarty trwała wymiana ciosów, zakończona kolejną trójką Berishy.

W taki sam sposób rozpoczęła się także ostatnia ćwiartka, w której zespół ze stolicy Kosowa powiększał przewagę. 7 minut przed końcem, po trójce Jetmira Zequiriego, prowadził już 10 punktami, a później przypilnował wyniku. Dodajmy, że w decydującej kwarcie rywale aż 7 razy trafili zza łuku.

W czwartek Zastal zmierzy się ze Startem

Zastal miał zdecydowanie niższą skuteczność rzutów za trzy: 5/20 (25 proc.) – 14/28 (50 proc.). Nie pomogła lepsza gra na tablicach: 40 zbiórek (12 w ataku) – 35 (9 w ataku). Ponadto zielonogórzanie słabiej dzielili się piłką: 20 asyst – 24, miał mniej przechwytów: 8 – 11 i więcej strat: 13 – 16.

W ramach turnieju ligi ENBL w Zielonej Górze zagrają jeszcze:

• Polski Cukier Start Lublin – Sigal Prisztina (środa, 21 grudnia, 18.30)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra – Polski Cukier Start Lublin (czwartek, 22 grudnia, 18.30)