I Lubuska Konferencja HR ma przynieść odpowiedź, jak rekrutować (WIDEO)

Jesteś pracodawcą i chcesz dowiedzieć się, jak zmieniają się trendy w rekrutacji? Jesteś przyszłym lub obecnym pracownikiem i chciałbyś się dowiedzieć, co brać pod uwagę aplikując na dane stanowisko? 18 stycznia przyjdź do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. na I Lubuską Konferencję HR. Wydarzenie odbywa się w godzinach od 10:00 do 15:00. Organizatorami spotkania są: Fundacja dla kobiet autentycznych, Miasto Gorzów Wlkp. i Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak.

Podczas spotkania pracodawców, pracowników i działów rekrutacji firm organizatorzy wydarzenia postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy HR może być jednocześnie przyjazny, nowoczesny i merytoryczny. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak szkolić i rekrutować, czy tylko słuchać, czy też angażować. Będzie także o tym, jak organizować aktywności, by pracownicy byli zadowoleni i tworzyli dobrą atmosferę, jak radzić sobie z hejtem i tego typu zjawiskami w miejscu pracy, jak dopasować się do różnych pokoleń pracowników w procesie rekrutacji, jak zadbać o dobrostan pracowników.

Pozyskiwanie pracowników jest jednym z fundamentów działania przedsiębiorstw. Ważna jest także umiejętność budowania zespołu oraz odpowiedniego nim kierowania. Nad tym się pracuje latami. – Chcemy, aby powstał zespół złożony z przedsiębiorstw i działów HR, aby wypracować modele działania – mówi Aneta Strzelczyk z Fundacji dla Kobiet Autentycznych. – Naszym zamysłem jest działanie ponad regionalne. Zapraszamy do współpracy specjalistów z dużych miast, aby podzielili się swoimi doświadczeniami, czemu by ich nie przenieść na nasz rynek? Nie mamy kompleksów, tak wiele branż świetnie sobie radzi w lubuskiem mimo kryzysu. Jesteśmy przekonani, że wiele ciekawych rozwiązań związanych z rekrutacją pracowników, można zastosować w wielu firmach, jako swoiste know how – mówi Renata Gabarkiewicz. Głównym celem dział fundacji w tym zakresie, jest aktywizacja zawodowa różnych grup wiekowych. – W tej chwili widzimy, że nie tylko młodzi się kształcą. Na uczelniach widzimy nie tylko absolwentów szkół ponadpodstawowych, ale także są “milenialsi” , czy osoby po 60 – tce. Jesteśmy przekonani, że wszystkie te grupy są potrzebne na rynku pracy, chcemy je zagospodarować z korzyścią dla obu stron – mówi Aneta Strzelczyk.

Na te i inne pytania podczas pierwszego, ale nie ostatniego spotkania pod tym hasłem odpowiedzą specjaliści z różnych branż HR.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content