Chcesz dobrze i smacznie zjeść? Pomoże „Nawigator Lubuski”! (WIDEO)

Na zdjęciu papierowa wersja przewodnika "Nawigator Lubuski".
Fot. Łukasz Waer
Obszerny przewodnik po lokalnych producentach żywności i rękodzielnikach. Tym właśnie jest „Nawigator Lubuski”, który znajdziesz w wersji papierowej lub ściągniesz jako aplikację. W ten sposób poznasz aż 170 wyjątkowych miejsc w całym województwie.

Autor „Lubuskiego Nawigatora” to Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Jak przekonuje LCPR celem publikacji jest zachęcenie lokalnych wytwórców do większej aktywności w zakresie sprzedaży bezpośredniej. Poza tym akcja skierowana jest do turystów oraz mieszkańców, którzy w ten sposób dokładnie wiedzą gdzie i kiedy kupią swoje ulubione produkty.

– Aplikacja ułatwia znalezienie punktów sprzedaży z godzinami ich działania. W przewodniku znajdują się również notatki o każdym producencie. Zadbaliśmy o szczegółowe opisy z dostępną ofertą oraz adresem stron internetowych. To kompendium wiedzy – zapewnia dyrektor LCPR Jacek Urbański.

W stosunku do poprzedniej edycji akcji w tej ujęto aż trzykrotnie więcej producentów oraz rękodzielników. Lokalni wytwórcy przekonali się już o potencjale „Nawigatora Lubuskiego”, do którego można zapisać się bezpłatnie.

– Jak producent widzę, jak ludzie szukają różnego typu produktów, wytwarzanych lokalnie. Nawigator umożliwia dotarcie do regionalnych producentów i promuje nasze województwo na zewnątrz. Z przewodnika chętnie korzysta wielu turystów – przekonuje Jarosław Szlachetko, lokalny wytwórca produktów mięsnych.

Akcję mocno wspiera urząd marszałkowski. Samorządowcy podkreślają spore znaczenie przewodników. – Oceniam pomysł bardzo dobrze. To wsłuchanie się w głosy producentów oraz konsumentów szukających dobrej jakości produktów. Sprzyja to budowaniu marki województwa lubuskiego i jego rozpoznawalności – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Mapę w wersji online znajdziecie [TUTAJ].

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content