Nie wiesz, na co przekazać swój 1,5% podatku? Mieszkańcy powiatu strzelecko – drezdeneckiego podpowiadają (WIDEO)

Miejska inauguracja kampanii 1,5 % dobra dla powiatu strzelecko - drezdeneckiego.
Rusza okres rozliczania się z fiskusem. Warto pomyśleć, kogo wesprzeć przekazując swój 1,5% z podatku. Społecznicy i działacze z powiatu strzelecko – drezdeneckiego zainaugurowali kampanię przekazywania darowizny na rzecz NGO z powiatu. Namawiają mieszkańców, by wspierali w ten sposób opiekunów dzieci niepełnosprawnych, lokalne organizacje pozarządowe, sport, strażaków ochotników. Symbolem nadziei dla tych wszystkich organizacji, były balony wypuszczone w niebo z drezdeneckiego placu w samym centrum miasta.

Artykuł pod materiałem wideo.

Społecznicy i działacze PO z powiatu strzelecko – drezdeneckiego zainaugurowali akcję 1,5 procent dobra dla powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Właśnie tworzą bazę potrzebujących, ty też możesz się włączyć – zachęcają organizatorzy.

Natalia Burdz, szefowa lokalnych struktur PO w powiecie podkreśla, że akcja jest zainicjowana z potrzeby serca – Wspierając potrzebujących z okolicy ruszamy z akcją przekaż swoje 1,5 procent dobra dla mieszkańców, stowarzyszeń i organizacji z powiatu. Taka pomoc nic nie kosztuje, ta kwota zamiast do budżetu państwa trafia na konto wybranej organizacji. Jeśli znacie dzieci, młodzież czy dorosłych, stowarzyszenia działające na terenie powiatu, dajcie znać – prosi Natalia Burdz, organizatorka akcji.

-Zbieramy 1,5 procent dla naszej córki na rehabilitację, na wyjazdy, na turnusy, ponieważ w wieku 9 lat zachorowała na padaczkę leko odporną. Jedynym ratunkiem było odłączenie lewej półkuli mózgu. Jest to paraliż i walczymy cały czas. Rehabilitacja, leczenie i turnusy kosztują. To są ogromne koszty. Prosimy o wsparcie naszej wojowniczki Julki z Drezdenka – mówi Agnieszka Pikć, mama niepełnosprawnej Julki.

-Będę zachęcał, aby wspierać ochotnicze straże pożarne, wiele z nich ma statut NGO, a więc ten swój procent można przekazać. Na terenie powiatu mamy 32 takie jednostki, w tym 10 w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym. To są ludzie, którzy przybywają pierwsi na miejscu zdarzenia – mówi Hubert Harasimowicz z prezydium Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych woj. lubuskiego.

Jarosław Gołębiowski, członek LZPN: – Chciałbym zachęcić Państwa do przekazania 1,5 procent na działalność naszych małych lokalnych klubów, niezależnie, czy to będzie piłka nożna, czy siatkówka. Jeśli Państwa dzieci, dzieci znajomych grają w naszych małych klubach, to takie wsparcie to nieoceniona pomoc na zakup sprzętu, na obóz sportowy, treningi. Pozwoli to spełnić marzenia tych dzieci – mówi.

W tym roku dzięki poprawce Senatu 1,5 procent, a nie procent z podatku. Dużo większe środki można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego, wypełniając PiS na końcu tego formularza znajdujemy numer KRS, który wybieramy zgodnie z wybraną przez nas organizacją. Mogą to być tylko NGO wpisane na listę organizacji pożytku publicznego. Możemy wpisać imię i nazwisko indywidualnego odbiorcy. To się sprawdza w kierowaniu środków na leczenie i rehabilitację chorych – mówi mecenas i radna województwa lubuskiego Anna Synowiec.

Materiał realizowali: Natalia Dębicka i Tomasz Pawłowski z Biura Zamiejscowego UMWL w Gorzowie Wlkp.

Zdjęcia: Natalia Dębicka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content