Nowy most w Żagańcu rośnie w oczach

Część konstrukcji mostu, który powstaje w Żagańcu
Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich
Jeszcze w tym roku kierowcy powinni pojechać nowym mostem w Żagańcu. Konstrukcja za blisko 6,6 mln zł rośnie w oczach. Aktualnie trwają prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem przyczółków po obu stronach rzeki.

Most powstaje na rzeką Czerna. Umowy na inwestycję podpisano w lipcu ubiegłego roku. Według założeń konstrukcja powinna powstać w ciągu kilkunastu miesięcy, czyli być gotowa w okolicach września i października.  Przeprawa będzie liczyć ok. 40 metrów. Oprócz dwukierunkowej jezdni, w projekcie pojawiło się bezpieczne pobocze o szerokości 2,5 m. Remont dotyczy także dróg dojazdowych drogi wojewódzkiej nr 296.

Prace w Żagańcu trwają od wielu miesięcy. Aktualnie roboty obejmują zbrojenie oraz betonowania przyczółków po dwóch stronach rzeki. Na koniec budowy czeka wielu mieszkańców południa regionu, bo inwestycja ułatwi podróżowanie na odcinku Żagań – Iłowa.

Remonty tych dróg także zaplanowano na 2023 r.

Samorząd województwa w tym roku planuje kilka kluczowych remontów dróg. Na ten cel w budżecie urzędu marszałkowskiego zabezpieczono ponad 124 mln zł. Część inwestycji już ruszyło, inne nabierają tempa. Poniżej prezentujemy kluczowe projekty:

Budowa obwodnicy m. Podmokle Wielkie, Kosieczyn  i Chlastawa w ciągu drogi woj. nr 302 – dojazd do węzłów na autostradzie A-2 w Trzcielu oraz Nowym Tomyślu – 20,3 mln zł

– Rozbudowa drogi woj. nr 278 na odc. Stare Strącze – Wschowa – 12,1 mln zł

– Rozbudowa drogi wojewódzkiej – 15,9 mln zł nr 295 w m. Miodnica – 15,9 mln zł

– Budowa mostu na rz. Brzeźnica z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 295 w okolicy m. Nowogród Bobrzański – 4,2 mln zł

– Budowa obwodnicy Nowej Soli – Etap III – 20 mln zł.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content