SKM Zastal Zielona Góra z brązowym medalem mistrzostw Polski!

18 mężczyzn w sportowych strojach
SKM Zastal Zielona Góra w komplecie Fot. SKM Zastal Zielona Góra/Facebook
Piękny sukces koszykarzy SKM Zastalu Zielona Góra w finałowym turnieju mistrzostw Polski U-19. Podopieczni trenera Dawida Mazura wywalczyli brązowy medal, w “małym finale” wygrywając z Treflem 1LO Sopot.

Finałowy turniej w Sopocie rozpoczął się w środę (1 marca). W fazie grupowej SKM Zastal pokonał JBL 27 Katowice 82:67, uległ Treflowi 1LO 51:75, a w pojedynku decydującym o awansie do półfinałów rozgromił GAK Gdynia 101:46.

Tymczasem w półfinale koszykarze trenera Dawida Mazura musieli uznać wyższość WKK Wrocław, przegrywając 75:86. W meczu o brązowy medal nasz zespół ponownie zmierzył się z Treflem 1LO, tym razem jednak rewanżując się za porażkę w fazie grupowej. Koszykarze SKM Zastal triumfowali 88:77 i stanęli na najniższym stopniu podium.

“Jakby był to pierwszy mecz turnieju. Wielka energia, chęci i wiara. Należy im się to! Brązowe medale przyjadą do Zielonej Góry. Juniorzy starsi Zastalu, wychowankowie, ludzie stąd, z Zielonej Góry – trzecią drużyną w Polsce! Dla tych chłopaków to nagroda za wszystkie lata treningów, pracy, wylanego potu. Fantastyczna sprawa. To był piękny koszykarski spektakl” – czytamy na profilu SKM Zastalu na Facebooku.