Żużlowy Falubaz pod rękę z posłem Mejzą. Kibice: Łapy precz!

Postać Myszki Miki
Zielonogórski Klub Żużlowy ma nowego sponsora tytularnego Fot. Pixabay
Członek rady nadzorczej Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Wojciech Domagała wystąpił na konferencji prasowej wraz z posłem Łukaszem Mejzą, by poinformować o nowym sponsorze tytularnym. W sezonie 2023 zespół rywalizujący w I lidze będzie się nazywał Enea Falubaz Zielona Góra.

Przed rozpoczęciem czwartkowej (16 marca) konferencji zrobiło się gorąco. W siedzibie klubu pojawili się kibice Falubazu. Można było usłyszeć “Mejza, wyp…!” – jak relacjonują “Sportowe Fakty” – a także inne obelżywe okrzyki pod adresem skompromitowanego posła Partii Republikańskiej. Do kibiców wyszedł Wojciech Domagała i zaprosił na krótką rozmowę. Po kilku minutach fani opuścili siedzibę klubu.

Co Domagała powiedział czy obiecał kibicom? Zapytany o to na konferencji, odparł, że to jego prywatna sprawa… Tymczasem siedząc ramię w ramię z Łukaszem Mejzą, przekazał wiadomość o nowym sponsorze tytularnym zespołu.

Na konferencji był kibic Mejza, a nie poseł Mejza

– Spotykamy się, żeby ogłosić dobrą informację dla wszystkich kibiców żużla w Zielonej Górze i okolic. W sezonie dwa dwadzieścia trzy sponsorem tytularnym zielonogórskiej drużyny będzie Enea, będziemy występowali pod nazwą Enea Falubaz Zielona Góra i co jest najważniejsze, zaczynamy wielokierunkową współpracę, która w mojej ocenie jest początkiem dalszych działań podejmowanych – mówił Domagała. – I co jest ważne, jest to w historii ZKŻ SSA najwyższy kontrakt sponsora tytularnego.

O jakie pieniądze chodzi? Według nieoficjalnych doniesień “Sportowych Faktów” – o milion złotych.

Z kolei Mejza oświadczył, że na konferencji występuje w roli kibica, a nie posła. Rozprawiał, że Falubaz to symbol i duma całego województwa. Wspominał o wieży Eiffla w Paryżu i o Koloseum w Rzymie… Podkreślił, że “właścicielem Falubazu od zawsze są kibice”.

“Głosu trybun Kibiców Falubazu nie da się kupić”

W takim razie zajrzyjmy na profil Fanatycy Naszego Falubazu na Facebooku. Znajdziemy tam taki oto post, opublikowany półtorej godziny przed konferencją:

“Falubazy!

Z każdej strony docierają sygnały, że na konferencji prasowej ogłoszony zostanie nowy sponsor strategiczny. Powinna to być informacja, która ucieszy każdego kibica Falubazu, ale nie w tym przypadku.

W69 nie jest miejscem do prowadzenia kampanii politycznych i przedwyborczych, i My na naszym stadionie nigdy się na to nie zgodzimy. Nie dajcie sobie zamydlić oczu tanimi zagrywkami o “wagonach pieniędzy jadących do Zielonej Góry”.

Falubaz to My, Kibice, a nie żaden polityk, który znalazł sobie uznaną markę, na której spróbuje się wybić i wybielić.

Głosu trybun Kibiców Falubazu nie da się kupić żadnymi pieniędzmi. Łapy precz!”

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content