Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Prace przy budowie III etapu obwodnicy ruszyły na przełomie roku i potrwają do jesieni 2024.
Planujecie w kwietniu przejeżdżać przez Nową Sól? Uważajcie na ul. Głogowskiej. Trwa tam budowa obwodnicy, co niedługo będzie wiązać się ze sporymi utrudnieniami.

Budowa obwodnicy Nowej Soli potrwa jeszcze półtora roku, ale jedne z największych utrudnień dla kierowców planowane są już na kwiecień. Chodzi o prace zmierzające do wybudowania ronda, które powstanie w ciągu ul. Głogowskiej, na połączeniu nowego i istniejącego odcinka obwodnicy.

Zgodnie z tym, co przekazał nam Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, tak przedstawia się plan robót na kwiecień:

Rozpoczną się roboty rozbiórkowe w obrębie chodników i nawierzchni po stronie wschodniej nowo budowanego ronda. Wymagać to będzie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu oraz zabezpieczenia robót związanych z odsunięciem ruchu od miejsca robót przez likwidację części wysp trójkątnych i dzielących, wykonanie przejazdu awaryjnego umożliwiającego powrót pojazdów z sąsiedniej jezdni oraz przebudowę wschodniej części skrzyżowania na rondo.

– W pierwszym etapie zakłada się rozbiórkę paneli akustycznych przy ul. Poprzecznej. Podczas rozbierania ekranów ruch sterowany będzie ręcznie.

– W kolejnym etapie planowane jest rozebranie dwóch wysp trójkątnych, a następnie utwardzenie i wyrównanie do poziomu istniejącej nawierzchni. W czasie wykonywania robót rozbiórkowych wysp, zamknięty zostanie pas do jazdy na wprost ul. Głogowska DW 315 w kierunku DW 292 południowym. Sterowanie ruchem odbywać się będzie ręcznie.

– W trzecim etapie zakłada się rozbiórkę wyspy dzielącej  w ciągu ul. Głogowskiej DW292 po stronie południowej. Rozbiórka wyspy środkowej będzie wymagała zamknięcia pasa   ruchu po stronie wschodniej (na kierunku do centrum), a ruch w tym czasie odbywać się będzie po stronie zachodniej. Sterowanie ruchem ręczne. Następnie ruch po stronie wschodniej zostanie otwarty, ale pozostanie sterowanie ręczne ruchem.

– Kolejnym krokiem będzie rozbiórka wysp położonych po stronie północnej ul. Głogowskiej. W pierwszej kolejności zakładana jest rozbiórka wyspy znajdującej się na stronie zachodniej, a następnie rozebranie fragmentu wyspy dzielącej położonej w pobliżu skrzyżowania z ul. Wrocławską.

– Ostatni etap zakłada przebudowę wschodniej części skrzyżowania oraz przesunięcie ruchu w miejsce wcześniej rozebranych wysp dzielących i środkowych.

Przypomnijmy, że III etap południowej obwodnicy Nowej Soli ostatecznie zamknie tzw. nowosolski ring i pozwoli na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.

Powstający obecnie odcinek o długości 1,7 km to koszt ok. 40 mln zł. Połowa to dotacja z funduszy rządowych, resztę wyłożył samorząd województwa i miasto Nowa Sól.

Budowany odcinek w większości poprowadzony zostanie na czterometrowym nasypie, którego zadaniem będzie też ochrona miasta przed wielką wodą.

Koniec prac zaplanowano na jesień 2024.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Mężczyzna przy stoliku

Zakola i meandry. Samokrytyka (FELIETON)

O odkurzonym przez prezydenta haśle „tylko świnie siedzą w kinie”, ostrzeżeniach wodza, szefa, wizjonera, przywódcy, a także rechocie wojewody – pisze Andrzej Flügel w felietonie

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content