Lechia i Carina odrobiły zaległości. Mamy awans w tabeli (ZDJĘCIA)

Sześciu mężczyzn na boisku
Piłkarze Lechii Zielona Góra cieszą się po zdobyciu drugiej bramki, ale to jeszcze nie koniec meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Od lewej: Konrad Sitko, Rafał Dzidek, Rafał Ostrowski, Jussuf Mwinyi, Igor Kurowski i Mateusz Surożyński Fot. dbteam.pl/Dariusz Biczyński
W środowe popołudnie dwa lubuskie zespoły rozegrały zaległe mecze w piłkarskiej III lidze. Lechia Zielona Góra na własnym boisku zremisowała z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Carina Gubin, także u siebie, pokonała MKS Kluczbork i wskoczyła na siódme miejsce w tabeli.

Lechia i Carina odrobiły zaległości z 11 marca. Jak już informowaliśmy, zielonogórzanie zremisowali 2:2 z Gwarkiem, tracąc bramkę w 90+3 minucie (relację znajdziesz TUTAJ). Gubinianie natomiast pokonali 2:0 MKS Kluczbork, a na listę strzelców wpisali się: Kacper Staszkowian i Kacper Laskowski. Dodajmy, że Szymon Czajor po raz ósmy w tym sezonie zachował czyste konto, zrównując się w tym elemencie z Wojciechem Fabisiakiem z Lechii. To najlepszy wynik w lidze.

Rafał Ostrowski: Czujemy duży niedosyt

– Gwarek to naprawdę mocny zespół – podkreślił Rafał Ostrowski, obrońca Lechii. – Ale jak w poprzednich meczach zremisowanych szanowaliśmy ten punkt, tak tutaj czujemy duży niedosyt, bo mało brakowało, żeby to dowieźć. Wielki, wielki żal… Ale taka jest piłka. Musimy się podnieść i po prostu w następnym meczu już zgarnąć całą pulę.

Co się stało w 90+3 minucie? – Wojtek [Fabisiak – red.] dobrze wychodzi z bramki, pomaga nam, wybija piłkę – relacjonował Ostrowski. – Ale nie skontrolowaliśmy długiego słupka. Jest wrzutka, gdzie znajduje się sam zawodnik, dogrywa piłkę, ale już przy tym dograniu nie dało się nic zrobić. Trudno…

W trzech spotkaniach u siebie w rundzie rewanżowej Lechia straciła aż 9 bramek. Wcześniej poległa z Górnikiem II Zabrze 0:4 i zremisowała ze Ślęzą Wrocław 3:3.

– Trzeba zobaczyć, jakie PESEL-e grają teraz – skomentował tę wyliczankę Andrzej Sawicki, trener zielonogórzan. – Wy cały czas macie przeświadczenie Lechii z jesieni. Zobaczcie, że to jest inny zespół. Ten zespół zmienił się diametralnie, także nie oczekujcie, że my będziemy tutaj wszystkich bić nie wiadomo jak. Cieszmy się, że mamy taki kapitał po jesieni, bo inaczej byłoby ciężko.

Carina idzie jak burza przez rundę wiosenną

Tymczasem Carina w rundzie wiosennej na razie jest zdecydowanie najlepszym lubuskim III-ligowcem. W sześciu meczach wywalczyła 13 punktów i awansowała na siódme miejsce.

W tabeli prowadzi Polonia Bytom – 53 punkty, piąta jest Lechia – 40 (Carina ma o 6 punktów mniej). 12. pozycję zajmuje Stilon Gorzów – 26, a 14. Warta Gorzów – 24. Ile zespołów spadnie z III ligi? Na pewno trzy – plus tyle, ile zostanie zdegradowanych do naszej grupy z II ligi. A w tej chwili pod kreską są: Górnik Polkowice i Zagłębie II Lubin. Na krawędzi zaś balansuje jeszcze Śląsk II Wrocław.

Fotogaleria z meczu Lechia Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry (fot. dbteam.pl/Dariusz Biczyński)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content