146 ofert, prawie milion złotych! Zobacz, kto otrzymał dotację na projekty dla młodzieży (LISTA)

W ramach programu dla młodzieży w regionie od kilku lat prowadzone są działania aktywizujące młodych Lubuszan.
Kolejne rozdanie i kolejny sukces programu. Znamy wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie w 2023 r. zadań pn. „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”, w obszarze działań promocyjnych wpływających na aktywizację młodzieży.  

-Poprzez specjalny budżet chcemy zaktywizować młodych ludzi. Projekty związane są z promowaniem świadomości obywatelskiej, praworządności w państwie demokratycznym, przestrzegania praw człowieka, promocją ochrony środowiska i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak – inicjatorka LOIM.

Otwarty konkurs został ogłoszony zgodnie z Uchwałą 311/4297/23 Zarządu Województwa Lubuskiego z 10 stycznia 2023 r. Nabór ofert trwał do 9 lutego 2023 roku i w tym czasie wpłynęło 146 ofert. 11 kwietnia 2023 r. Zarząd Województwa Lubuskiego dokonał podziału środków finansowych, dofinansowanie uzyskało 89 ofert.

Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe ruszyły w 2017 roku i od samego początku cieszyły się ogromny zainteresowaniem. W pierwszej edycji wpłynęły 653 wnioski. – Dofinansowanie o maksymalnej wartości 5 tys. zł otrzymało 188 projektów – były to projekty z różnych obszarów: edukacji, tożsamości regionalnej, kultury, sportu, rekreacji. Druga edycja to 100 projektów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wówczas do młodych powędrował milion złotych. W 2019 roku dofinansowanie otrzymało 97 projektów.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content