W IV lidze liderzy trzymają się mocno. Sześć bramek Polonii, pięć Meprozetu

Ośmiu mężczyzn na boisku
Syrena Zbąszynek w sobotę zdobyła tylko jedną bramkę, ale za to na wagę zwycięstwa Fot. Daniel Nowak
Syrena Zbąszynek i Odra Bytom Odrzański wygrały jedną bramką. Polonia Słubice i Meprozet Stare Kurowo rozgromiły rywali. W ostatnich trzech meczach Lechia II Zielona Góra strzeliła 12 goli, a Czarni Żagań stracili 13.

Sobotnia (15 kwietnia) kolejka spotkań IV ligi przyniosła po cztery zwycięstwa gospodarzy i gości oraz jeden remis. W dziewięciu meczach padło 36 bramek, co daje średnią równiutko cztery.

Obie Odry wygrywają na wyjeździe

W czołówce bez zmian – liderzy trzymają się mocno i nie tracą punktów. Syrena Zbąszynek na własnym boisku pokonała 1:0 Lubuszanina Drezdenko. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 51 minucie Marcin Webber.

Jedną bramką wygrała także Odra Bytom Odrzański – 3:2 na wyjeździe ze Spójnią Ośno Lubuskie. W 75 minucie goście prowadzili już 3:0, tymczasem gospodarze odpowiedzieli trafieniami w 86 i 90+2 minucie. Wynik jednak już się nie zmienił.

Łatwiejszą przeprawę miała natomiast Odra Nietków, która wypunktowała 3:0 Celulozę w Kostrzynie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dawid Leoszko.

Hat trick Marcina Antczaka

Najskuteczniejsi w tej kolejce byli piłkarze Polonii Słubice, którzy na wyjeździe rozbili 6:0 Budowlanych Lubsko. Dwa gole na swoim koncie zapisał Giovani Parizotto. Budowlani w pięciu spotkaniach wiosną stracili aż 23 bramki.

Ostre strzelanie urządził sobie także Meprozet Stare Kurowo, który przed własną publicznością rozgromił 5:0 Czarnych Żagań. I w tym przypadku możemy mówić o sensacji. Hat trickiem popisał się Marcin Antczak, dwa trafienia zaliczył Mateusz Gorgiel. Czarni w ostatnich trzech kolejkach stracili 13 goli.

Do zespołów, które imponują skutecznością, dokładamy jeszcze Lechię II Zielona Góra. Rezerwy wygrały z Pogonią w Skwierzynie 3:1, a w ostatnich trzech meczach zdobyli 12 bramek.

Korona remisuje rzutem na taśmę

Na koniec trzy najbardziej zacięte spotkania. Pogoń Świebodzin na własnym stadionie wygrała 2:1 z Dębem Sława – Przybyszów. Goście prowadzili po rzucie karnym, ale gospodarze odrobili stratę z nawiązką. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Maciej Kozłowski w 58 minucie.

Ilanka Rzepin, także u siebie, pokonała 3:2 Promień Żary. Miejscowi dwukrotnie prowadzili, lecz przyjezdni za każdym razem zdołali wyrównać stan pojedynku. Aż w 79 minucie wynik ustalił Mateusz Stefanowicz.

I wreszcie jedyny mecz sobotniej kolejki, który zakończył się podziałem punktów. Piast Iłowa w Ruszowie zremisował 2:2 z Koroną Kożuchów. Jednym z bohaterów meczu był Gracjan Lewicki, który zdobył obie bramki dla gości. Najpierw trafił na 0:1, a następnie na 2:2 – już w doliczonym czasie gry.

Aktualna tabeli IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)