Rezerwujcie czas na kolejną odsłonę Kozzi Film Festiwal w Zielonej Górze. Znów będzie się działo! (WIDEO)

Kozzi Film Festiwal zapowiedzieli marszałek Elżbieta Anna Polak, dyrektor "Norwida" Andrzej Buck i były burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski. Fot. Łukasz Wawer / LCI
Od 1 do 4 czerwca w Zielonej Górze trwać będzie najbardziej sensacyjny festiwal filmowy w Polsce. Już po raz 12-ty miłośnicy talentu Maćka Kozłowskiego będą mogli zanurzyć się w świecie kryminału i kina akcji. Znów będzie dynamicznie i różnorodnie. – Bo festiwal to spotkania także z teatrem, książką i muzyką. Często w miejscach niebanalnych i nieoczywistych – zaprasza do udziału w wydarzeniu organizator Andrzej Buck, dyrektor biblioteki „Norwida”.

Zapraszamy do materiału wideo:

W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na realizację tegorocznego spotkania. – Od lat wspieramy ten projekt, bo Festiwal doskonale promuje województwo Lubuskie. W tym roku wsparliśmy go kwotą 50-ciu tys. zł. – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak i dodaje, że ta impreza może liczyć na takie granty, bo proponuje bardzo bogatą i wyjątkową ofertę. W ubiegłym roku Kozzi Film Festiwal otrzymał aż 90 tys. zł, a pieniądze pochodziły z dwóch źródeł: nie tylko z promocji, ale i kultury.

Patronami tegorocznego festiwalu są: Kozzi Pieczka Chęciński. Goście specjalni to Celińska i Dziędziel. Pojawią się też takie nazwiska, jak Grzegorz Damięcki, Maria Pakulnis, Lech Dyblik czy znany dobrze zielonogórskiej publiczności krytyk i wykładowca łódzkiej filmówki Łukasz Maciejewski. Spotkania z artystami odbywać się będą nie tylko w centrum Zielonej Góry, ale także w parku Książęcym w Zatoniu.

9(12) – Festiwal inny niż wszystkie

To już dziewiąta edycja Kozzi Film Festiwal w Zielonej Górze, a dwunasta, licząc od jego narodzin w Kargowej. Zielonogórski Festiwal Filmu, Teatru i Książki powstał w 2012 roku. Swoją pierwszą nazwę, rozpoznawalną w kraju – Kozzi Gangsta Film, przyjął od przydomka urodzonego właśnie tam aktora Macieja Kozłowskiego. Pomysłodawca nazwy był Zbigniew Hołdys, muzyk i przyjaciel aktora. Pomysłodawcą wydarzenia – ówczesny Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski, a twórca programu Dyrektor Festiwalu Andrzej Buck. – Trzy pierwsze edycje z dużym powodzeniem realizowane były w Kargowej. Życzliwość odbiorców i duże zainteresowanie przedsięwzięciem, zainspirowały organizatorów  do przeniesienia imprezy do Zielonej Góry, gdzie się świetnie rozwinęła – zauważa radny S. Ciemnoczołowski, do dziś bardzo aktywnie zaangażowany w organizację Festiwalu.

Od 2015 roku to Zielona Góra staje się miastem filmu i teatru, goszcząc aktorów, reżyserów, autorów książek, krytyków. – Impreza oferuje projekcje filmowe, spektakle teatralne koncerty, spotkania z twórcami, aktorami, rozmowy o książkach czy wreszcie warsztaty filmowo- teatralne i literackie. To ta impreza szczególnie docenia aktorów drugoplanowych. Ciekawostką jest, że od 2012 roku partnerem festiwalu jest impreza odbywająca się po drugiej stronie Odry Film Festival Cottbus, dlatego i w tym roku nie zabraknie projekcji najnowszego kina niemieckiego – mówi dyrektor Andrzej Buck zdradzając pomysły na tegoroczna imprezę.

Program festiwalu jest roboczy, dlatego wszelkie nowinki tegorocznego wydarzenia najlepiej śledzić na:

https://www.facebook.com/festiwalzgora

http://www.festiwal.norwid.net.pl/

Plakat tegorocznego Festiwalu

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content