W niedzielę w Słubicach zabawisz się, odpoczniesz i zjesz smaczny tort

Piknik Europejski w Żaganiu w 2019 r.
Zdjęcie archiwalne Pikniku Europejskiego w Żaganiu Fot. lubuskie.pl
W najbliższą niedzielę do Słubic zawita Piknik Funduszy Europejskich. Urząd Marszałkowski przypomni, jak bardzo zmienił się nasz region dzięki pieniądzom z UE. Atrakcji nie zabraknie. Będziecie mogli m.in.: odpocząć w strefie relaksu, sprawdzić się w parku linowym lub spróbować wyjątkowego tortu.

Impreza wystartuje w niedzielę (14 maja) o godz. 11:30 i potrwa do 16:30, a więc na odwiedzenie wszystkich atrakcję dostaniecie kilka godzin. Piknik Funduszy Europejskich odbędzie na Placu Bohaterów. Na początek możecie przetestować swoje umiejętności w mobilnym parku linowym. To ciekawe wyzwanie zarówno dla mniejszych mieszkańców, jak i ich rodziców. Nieco kalorii spalicie również na energorowerze. W międzyczasie na uczestników czekają eko warsztaty i gry edukacyjne. Gdy już skończą się Wam siły, możecie odpocząć w strefie relaksu z pyszną kawą i tortem w ręce.

Oczywiście Piknik Funduszy Europejskich będzie okazją do przypomnienia, jak wiele korzyści nasz region otrzymuje dzięki temu, że należymy do UE. W Słubicach jest to świetnie widoczne, bo wystarczy przekroczyć graniczny most, aby bez żadnych kontroli znaleźć się w Niemczech. W tym mieście granice widać tylko na mapie, a mieszkańcy z obydwu stron Odry od lat realizują wspólne projekty oraz inwestycje.

Warto też pamiętać, że dzięki UE do Lubuskiego popłynął szeroki strumień pieniędzy. W ostatnich  latach do regionu trafiło kilka miliardów złotych. Efekty? Chociażby nowe mosty, drogi i więcej nowoczesnego sprzętu w szpitalach. Kolejne inwestycje to kwestia czasu, bo w nowej perspektywie UE do Lubuskiego raz jeszcze trafią setki milionów euro.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

konferencja współpracy teatrów

Teatr i teatr, Zielona Góra i Cottbus

W czwartek, 17 lipca 2024, dyrektor Robert Czechowski oraz dyrektor i reżyser Reinhart Drogla uścisnęli dłonie, oficjalnie przypieczętowując porozumienie o artystycznej współpracy. Lubuski Teatr w

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content