Gospodarka wodna leży – usłyszeli posłowie Koalicji Obywatelskiej na „Głębokim”(ZDJĘCIA)

Posłowie Koalicji Obywatelskiej przeszli się po pomoście na Głębokim, pod którym lata temu było wody pod sam pomost. Jest jej coraz mniej. Kąpielisko w tym roku nie będzie nawet strzeżone.
Powiat międzyrzecki. To tu jest najwięcej Domów Pomocy Społecznej w regionie. Brakuje środków na ich prowadzenie, brakuje też wody nad jeziorem “Głębokie”. Jezioro zanika na oczach mieszkańców. Posłowie Koalicji Obywatelskiej podczas wizyty nad tym jeziorem mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda sytuacja.

W ramach trasy pod hasłem „Tu jest przyszłość” powiat międzyrzecki odwiedzili parlamentarzyści: Małgorzata Kidawa – Błońska, wicemarszałkini Sejmu RP, poseł Piotr Zientarski, poseł Jerzy Borowczak, poseł Tomasz Szymański oraz poseł Sławomir Nitras.

Starość się Bogu nie udała…

Na pierwszy ogień polityka senioralna. Podczas spotkania z mieszkańcami i wolontariuszami Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie posłowie mogli wysłuchać, jakie są problemy tego typu placówek. W powiecie międzyrzeckim działa najwięcej DPS-ów w regionie. Są niedofinansowane, co prowadzi do zaniedbań – skarżą się pracownicy. -To właśnie takie placówki najciężej przeszły pandemię i odbiła się ona na zdrowiu mieszkańców, tak jest w całej Polsce. Widzimy to na spotkaniach w powiatach. Trzeba usystematyzować działanie DPS-ów, żeby nie było problemów z ich finansowaniem – mówiła marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zdjęcia: PO koło Międzyrzecz

Politycy PO zobaczyli też, jak wysycha jezioro „Głębokie” w powiecie międzyrzeckim. – Obok sytuacji m.in. z wycinką lasów, leży u nas gospodarka wodna. Efektem takich zaniedbań jest właśnie zanikanie jezior, tak jak u Państwa. W naszym programie będzie także miejsce na takie zielone płuca, na szeroko rozumianą przemyślaną ochronę środowiska – mówił poseł Sławomir Nitras.

Zdjęcia: PO koło Międzyrzecz

W Cechu Rzemiosł była mowa o tym, dlaczego tak często umiera lokalny biznes, bywa, że całych rodzin, prowadzony od lat. Jest to historia np. z piekarń, czy niewielkich sklepów w Międzyrzeczu. – Jeździmy po Polsce i widzimy, jak gigantyczne podwyżki cen zabijają małe i średnie firmy – mówił poseł Tomasz Szymański.

Podczas spotkania otwartego z mieszkańcami w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury padło m.in. pytanie o sytuację najmłodszych w rodzinach z zaburzeniami, w kontekście śmierci 8 -letniego Kamilka z Częstochowy, była także mowa o sytuacji osób niepełnosprawnych i o asystentów takich osób.

Zdjęcia: Tomasz Pawłowski

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content