Odra i Syrena idą łeb w łeb. Ilanka nie zwalnia tempa. Promień zaskoczył (PODSUMOWANIE)

Trzech piłkarzy i sędzia na boisku
Dawid Dębski z Lechii II Zielona Góra cieszy się z bramki w 90+2 minucie na 1:1 w meczu z Odrą Nietków
Środowa kolejka spotkań piłkarskiej IV ligi była nie mniej ciekawa niż te weekendowe. Ilanka Rzepin zdobyła sześć bramek, Syrena Zbąszynek pięć, a Dąb Sława – Przybyszów i Pogoń Skwierzyna po cztery. Mateusz Stefanowicz i Łukasz Zagdański ustrzelili po hat tricku.

Na początek jednak kilka ciekawostek statystycznych. Łukasz Zagdański z Lubuszanina Drezdenko w ostatnich siedmiu kolejkach zaliczył trzy hat tricki. Polonia Słubice od trzech meczów nie strzeliła gola. Pogoń Świebodzin w siedmiu spotkaniach trafiła tylko raz i wywalczyła… sześć punktów.

Jedna bramka Odry i pięć Syreny, ale liczy się zwycięstwo

Tymczasem w wyścigu o awans do III ligi bez zmian – lider ma punkt przewagi nad wiceliderem. Prowadząca w tabeli Odra Bytom Odrzański w środę (24 maja) skromnie, bo skromnie, ale wygrała u siebie z Meprozetem Stare Kurowo po bramce Przemysława Siudaka w 45+2 minucie.

Dystansu do lidera nie traci Syrena Zbąszynek, która w 30. kolejce była zdecydowanie bardziej skuteczna. Piłkarze trenera Tomasza Leszczyńskiego na własnym boisku pokonali 5:1 Celulozę Kostrzyn. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Paweł Dulat, który walczy z Łukaszem Zagdańskim o tytuł najlepszego snajpera.

Rycerze wiosny z Rzepina spisali się na szóstkę

Trzecia w tabeli Odra Nietków zremisowała 1:1 z Lechią II w Zielonej Górze. Zespół trenera Wojciecha Skarżyńskiego musiał sobie radzić bez kilku zawodników z pierwszego składu. Mimo to prowadził od 37 do… 90+2 minuty. Wtedy właśnie Karola Kubasiewicza pokonał niespełna 16-letni Dawid Dębski. Relację i zdjęcia znajdziesz TUTAJ.

Ze sporymi ciężarami zmaga się natomiast Polonia Słubice. Najlepsza defensywa w lidze na swoim terenie niespodziewanie, a może nawet sensacyjnie uległa 0:1 Promieniowi Żary. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 40 minucie Kamil Dados z rzutu karnego.

Za to Ilanka Rzepin nie zwalnia tempa. Bilans w rundzie rewanżowej? Proszę bardzo! 13 meczów, 11 zwycięstw i dwa remisy, bramki 41:8. Tym razem “rycerze wiosny” na wyjeździe rozbili 6:1 Spójnię Ośno Lubuskie. Hat trickiem popisał się Mateusz Stefanowicz, dubletem – Andrzej Pawłowski.

Supersnajper Zagdański znów ustrzelił hat tricka

Kłopotów ze skutecznością nie miało także parę innych zespołów. Lubuszanin Drezdenko na własnym stadionie pokonał 3:0 Pogoń Świebodzin. Supersnajper Zagdański znów ustrzelił hat tricka. – IV liga na pewno jest bardzo ofensywna – mówił nam kilkanaście dni temu. Ciekawe, czyja to sprawka… Rozmowę znajdziesz TUTAJ.

Zwycięstwo 3:0, tylko na wyjeździe, odnieśli też Czarni Żagań, rozprawiając się z Koroną Kożuchów. Do 63 minuty jeszcze był remis…

Tymczasem Dąb Sława – Przybyszów u siebie przegrywał 0:1 i 1:2 z Piastem Iłowa – jedyną drużyną, która wiosną nie zaznała jeszcze triumfu. Po przerwie jednak miejscowi zwarli szyki, dołożyli trzy gole i dorzucili trzy punkty do swojego koszyczka.

Identyczny wynik w ataku zanotowała także Pogoń Skwierzyna – z tą różnicą, że zagrała na zero z tyłu. Bez większych kłopotów rozprawiła się z zamykającymi tabele Budowlanymi Lubsko.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)