Młodzi Demokraci zapraszają Lubuszan na marsz 4 czerwca w Warszawie (WIDEO)

Jak wygląda zainteresowanie marszem 4 czerwca wśród Lubuszan? Dlaczego to wydarzenie jest ważne i warto wziąć w nim udział? Jakie podejście do święta 4 czerwca mają młodzi Polacy? Jak młodzieżówka PO przygotowuje się do kampanii wyborczej? 

Gośćmi Rozmowy Dnia LCI byli przedstawiciele stowarzyszenia Młodych Demokratów: Natalia Łotocka – przewodnicząca w regionie i Grzegorz Gryncewicz – członek stowarzyszenia Młodzi Demokraci oraz sekretarz lubuskiej PO.

Platforma Obywatelska wespół ze swoją młodzieżówką, stowarzyszeniem Młodzi Demokraci, prowadzą w ostatnich tygodniach intensywną kampanię, by zachęcić Polaków do wzięcia udziału w marszu 4 czerwca, który odbędzie się w Warszawie. Donald Tusk mówił o samej idei marszu, że wzywa wszystkich do protestu przeciwko „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami”. O tym, jak Lubuszanie zapatrują się na potencjalny wyjazd do stolicy w pierwszą niedzielę czerwca mówił Grzegorz Gryncewicz.

-Jako Platforma Obywatelska prowadzimy teraz akcję informacyjną i zachęcającą mieszkańców, zarówno w skali kraju, jak i w naszym województwie. Rozdajemy ulotki, nasi działacze, a przede wszystkim parlamentarzyści wręczają zaproszenia, dyskutują o idei marszu, tłumaczą obywatelom, dlaczego warto wziąć w nim udział. Prowadzimy też zapisy na wyjazdy autokarowe do Warszawy, więc każda zainteresowana osoba może się zgłosić do biura regionu PO. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc, ale warto się pospieszyć – wskazywał.

Natalia Łotocka podkreślała, dlaczego z jej perspektywy tak ważne jest, by 4 czerwca być w Warszawie na marszu. Jej zdaniem najistotniejszy jest fakt, że spotkają się tam ludzie z całej Polski, którzy myślą podobnie i mają ten sam cel.

-Chcemy pokazać, że nie jesteśmy bierni, że nie zgadzamy się z tym, co obecnie dzieje się w naszym kraju, że nie zgadzamy się z tym, jak wyglądają obecne rządy. Chcemy pokazać naszą siłę. Jako Młodzi Demokraci chcemy, żeby nasz głos, głos młodych ludzi, został usłyszany. To będzie spotkanie z ludźmi z całego kraju, więc będzie można dostrzec, że nie jesteśmy sami, że nie jest to tylko nasze wrażenie, ale miliony ludzi myślą dokładnie tak samo jak my i tak samo, jak my, wyrażają swój przeciw – mówiła przewodnicząca Młodych Demokratów w województwie lubuskim.

Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content