Koalicja Obywatelska w Lubuskiem kończy zbiórkę podpisów i może rejestrować swoją listę do Sejmu (WIDEO)

-Dzisiaj kończymy akcję zbierania podpisów poparcia dla listy Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu, w województwie lubuskim. Chcę poinformować, że na ten moment zebraliśmy 8146 podpisów. Jutro planujemy zarejestrować listę w PKW w Zielonej Górze – mówił poseł Waldemar Sługocki, przewodniczący lubuskiej PO podczas konferencji prasowej.

-W Polakach jest spora nadzieja na zmianę. Zdecydowana większość ma już dość rządów PiS – opisywała rozmowy z Lubuszanami w trakcie zbierania podpisów posłanka Krystyna Sibińska, a poseł Waldemar Sługocki nie omieszkał Lubuszanom podziękować za wsparcie: -Chciałbym podziękować Lubuszanom za życzliwość i otwartość, za fantastyczne rozmowy, które czasami były trudne – mówił przewodniczący lubuskiej PO.

Jak dodawała posłanka Sibińska, wśród mieszkańców naszego województwa dostrzec można było dużo większy entuzjazm względem polityków Koalicji Obywatelskiej w porównaniu z 2019 rokiem.

-Cztery lata temu była taka sytuacja, gdy niektórzy myśleli, że ta druga kadencja PiS będzie inna, że oni poprawią swoje działania, ale okazało się, że oni jeszcze bardziej podzielili polskie społeczeństwo i nastawili się na okradanie Polski. Polacy mówią temu dosyć. Cztery lata temu mówili, że może faktycznie kradną, ale się dzielą, a dzisiaj mówią dosyć okradania państwa i dosyć dzielenia Polaków – podkreślała.

Lider PO w regionie zwracał uwagę, że ważne było, by wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, którzy wielokrotnie dzielili się swoimi codziennymi problemami. Zdaniem Sługockiego Platforma będzie chciała te problemy rozwiązywać, gdy jesienią uda się wygrać wybory.

-To była dobra formuła, by zbierając podpisy rozmawiać z Lubuszanami. Z jednej strony opowiadać o naszym programie, o tym w jaki sposób widzimy przyszłość państwa polskiego, a z drugiej strony była to też możliwość udzielania odpowiedzi na wiele bardzo ważnych, frapujących i inspirujących pytań. Gro z nich uwzględnimy w trwającej kampanii, ale także wtedy, gdy już będziemy rządzić, bo to są ważne kwestie, które każdego dnia dotykają przeciętnego Polaka – wskazywał parlamentarzysta.

Marszałek Elżbieta Anna Polak mówiła o tym, że spotkania z mieszkańcami w trakcie zbiórki podpisów były bardzo owocne, a Lubuszanie „chcą rozmawiać”. Lubuska marszałek dodała, że Polacy chcą zmiany, a jej gwarantem jest Koalicja Obywatelska.

-Idziemy do parlamentu po zwycięstwo. Idziemy po uczciwą Polskę i silny samorząd, a przeciwko centralizacji i zawłaszczaniu państwa przez rząd PiS. Teraz trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, bo walczymy o normalną Polskę. O przyszłość naszych dzieci i naszych wnuków – przekonywała Polak.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content