Ostatnia transza samorządowego wsparcia Areny Gorzów

Zarząd województwa lubuskiego przyjął projekt uchwały sejmiku o przekazaniu ostatniej transzy dotacji na dokończenie hali widowiskowej przy gorzowskiej Słowiance. Chodzi o 2 mln zł. Teraz ruch należy do radnych.

Hala jest już prawie gotowa. Wykonawca układa parkiet i porządkuje budynek z zewnątrz, układana jest zieleń. Jest duża szansa na otwarcie obiektu w października.
Miasto Gorzów wnioskowało o kolejną transzę dotacji samorządu i tak się stało. -Na posiedzeniu 4 września zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu ostatniej obiecanej transzy w kwocie 2 mln zł na dokończenie Areny Gorzów. Po analizie sytuacji budżetowej mogliśmy przekazać te środki – mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego i podkreśla, że jest to bardzo oczekiwany obiekt w mieście i regionie.
Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie ma spełniać międzynarodowe kryteria, dzięki czemu będzie mogła gościć międzypaństwowe turnieje koszykówki, siatkówki, futsalu czy też piłki ręcznej. Każde wydarzenie będzie mogło obejrzeć nawet 5 tys. widzów. Obiekt zostanie przystosowany także do organizacji koncertów i targów. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji prowadzonych na północy województwa lubuskiego.

Ostateczna decyzję w tej sprawie radni sejmiku podejmą na najbliższej sesji sejmiku województwa lubuskiego.

Inwestycja jest finansowana z Budżetu Miasta Gorzów Wielkopolski w kwocie 54 mln 805 tys. zł i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 22 mln zł. Samorząd województwa przekazał na ten cel dotacje w kwocie 2 mln zł w 2022 roku, pod koniec lutego 2023 r. dołożył kolejne 2 mln zł do inwestycji, ostatnia – trzecia transza w kwocie 2 mln zł jest dopięciem porozumienia miasta i samorządu województwa w tej sprawie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content