Nocny Bieg Bachusa. Sandra Nowak i Adam Marysiak najszybsi (DUUUŻO ZDJĘĆ)

Dwie uśmiechnięte kobiety
Sandra Nowak (z lewej) i Karolina Hampel, czyli najszybsze panie w 38. Ogólnopolskim Nocnym Biegu Bachusa w Zielonej Górze
Sandra Nowak i Adam Marysiak triumfowali w 38. Ogólnopolskim Nocnym Biegu Bachusa w Zielonej Górze. Czyli było dokładnie tak, jak przed rokiem. Marysiak wygrał już po raz czwarty, więc samodzielnie prowadzi w klasyfikacji zawodników z największą liczbą zwycięstw.

Nocny Bieg Bachusa był sportowym wydarzeniem pierwszego dnia Winobrania – o ciekawostkach pisaliśmy TUTAJ. Sobotnie (9 września) zmagania na dystansie 10 km ukończyło 239 osób, którym należą się duże brawa. Dodajmy, że na szczycie podbiegu na ul. Bankowej uczestnicy mogli liczyć na gorący doping zorganizowany przez Biegostację. Był czad!

10-osobowa grupka liderów topniała z każdą pętlą

Po starcie uformowała się 10-osobowa grupka liderów, która jednak topniała z każdą 2,5-kilometrową pętlą. Koniec końców na czele zostali dwaj reprezentanci Astry Nowa Sól: Adam Marysiak i Jakub Wawrzykowski. Dodajmy, że dwie godziny wcześniej obaj wystąpili w biegu sztafetowym, który wygrali wspólnie z Martyną Korwel. Na ostatniej prostej zaatakował Marysiak i finiszował z 6-sekundową przewagą nad klubowym kolegą.

Z kolei w rywalizacji pań Sandra Nowak wytrzymała mocne tempo, które na początku podyktowała Karolina Hampel, i później już samotnie pomknęła do mety. Dała się wyprzedzić zaledwie dziesięciu mężczyznom, choć miała chrapkę na Top 10 open.

Adam Marysiak: W każdych warunkach trzeba się odnaleźć

– Zapisuję się w historii biegu i jest mi bardzo miło – nie ukrywał Adam Marysiak. – Na trasie też zawsze jest miło, bo jest dużo kibiców. Pogoda w tym roku dopisała plażowa, ale w każdych warunkach trzeba się odnaleźć. Po to trenujemy, żeby biegać w każdych warunkach.

– Z Kubą [Wawrzykowskim – red.] praktycznie rozegraliśmy bieg – dodał Adam. – Wcześniej mieliśmy bieg drużynowy, więc nie chcieliśmy dzisiaj przesadzać.

Sandra Nowak: Ogromne podziękowania dla Biegostacji za doping

– Karolina Hampel bardzo mocno ruszyła – relacjonowała z kolei Sandra Nowak. – Powiem szczerze, że pierwszy kilometr bardzo mocno. Też miała utrudnione zadanie, bo biegała już dzisiaj w sztafecie. Ale ja swoim tempem, jak zawsze, więc jestem bardzo zadowolona.

– Ja lubię taką pogodę – podkreśliła Sandra, zapytana o warunki atmosferyczne, które w sobotę były dość trudne. – Powtarzam cały czas: lubię, jak jest ciepło. Dzisiaj też bezwietrznie, więc super. Absolutnie mi to nie przeszkadza. Nawet, powiem szczerze, ani łyka wody na trasie.

Warto także zauważyć, że Sandra wyprzedziła grubo ponad 100 mężczyzn! – No, jeszcze chciałam jednego pana na końcu wyprzedzić, ale od trzeciego okrążenia zaczęły się troszkę utrudnienia. Wymijanie przeciwników, którzy akuratnie inną pętlę robili, więc małe zamieszanie było – tłumaczyła zwyciężczyni. – Ale ogólnie fajnie. Najlepiej wygrywa się u siebie, więc jestem bardzo zadowolona.

– Muszę też od razu podziękować Biegostacji. Stali grupą może 15-osobową, na każdym okrążeniu: Dawaj! Dawaj! Dawaj! Megadoping. Ogromne podziękowania dla nich, bo naprawdę dawało to kopa, żeby dalej biec – nie ukrywała Sandra.

38. Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa w Zielonej Górze – wyniki

Kobiety

  1. Sandra Nowak (Zielona Góra) – 39.39
  2. Karolina Hampel (Szymanowski Team Zielona Góra) – 40.53
  3. Natalia Kuczera (Biegacze/Dąbrowski Team Nowa Sól) – 41.34
  4. Barbara Koralewska (10. Brygada Logistyczna Zielona Góra) – 41.51
  5. Ewelina Michnowicz (Krosno Odrzańskie) – 42.19

Mężczyźni

  1. Adam Marysiak (Astra Nowa Sól) – 35.04
  2. Jakub Wawrzykowski (Astra Nowa Sól) – 35.10
  3. Przemysław Smykowski (BBL Sulechów) – 35.36
  4. Jacek Szawala (Zielona Góra) – 35.43
  5. Filip Chruściel (5. Lubuski Pułk Artylerii Sulechów) – 36.18

Komplet wyników znajdziesz TUTAJ

Fotogaleria z 38. Ogólnopolskiego Nocnego Biegu Bachusa w Zielonej Górze

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content