Michał Kiernożycki jest niesamowity. Pobił kolejny rekord Polski!

Trzech chłopców z medalami
Michał Kiernożycki z Agrosu Żary na najwyższym stopniu podium Fot. Agros Żary/Facebook
36,79 to nowy rekord Polski w biegu na 300 metrów przez płotki młodzików. Taki rezultat uzyskał w niedzielę 15-letni Michał Kiernożycki z Agrosu Żary. To już trzeci rekord, z którym w tym sezonie rozprawił się zawodnik trenera Mateusza Wisza.

“Pracowity weekend za naszymi zawodnikami, którzy rywalizowali na mistrzostwach makroregionu młodzików. Michał Kiernożycki zostaje mistrzem makroregionu na 100 m i 300 m przez płotki, poprawiając 11-letni rekord Polski Michała Galikowskiego o 1,37 sekundy. Jest to zarazem najlepszy wynik w historii Polski wśród juniorów” – poinformował Agros Żary na swoim profilu na Facebooku.

To najważniejszy meldunek z niedzielnych (10 września) zawodów w Karpaczu. O wyczynie Michała można przeczytać także na portalu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. “Świetnie w rywalizacji na 300 metrów przez płotki spisał się Michał Kiernożycki. Sprinter Agrosu Żary, debiutując na tym dystansie, uzyskał czas  36,79 i o ponad sekundę poprawił dotychczasowy rekord, który od 2012 roku należał do Michała Galikowskiego. Warto dodać, że Kiernożycki przed tygodniem w Poznaniu poprawił też nieoficjalny rekord Polski U16 na dystansie 300 metrów”.

Warto jeszcze dodać, że w czerwcu Michał pobił też rekord na 400 metrów. O występach 15-letniego lekkoatlety Agrosu pisaliśmy TUTAJ. “Kosmiczny wynik” – tak trener Mateusz Wisz skomentował czas 34,20 na 300 m. Czy rezultat 36,79 uzyskany na płotkach również jest kosmiczny? – Można tak powiedzieć – uśmiecha się szkoleniowiec.

W informacji na stronie PZLA zaskakiwać może adnotacja, że Michał debiutował na tym dystansie. To wydaje się nieprawdopodobne! – Tak, to był pierwszy i jedyny bieg na 300 metrów przez płotki – potwierdza trener Wisz, spiesząc jednak z wyjaśnieniem. – Przez całą zimę pracowaliśmy na płotkach, nad techniką. Później ćwiczyliśmy także na rozstawie. Dlatego może i bieg był debiutancki, ale poprzedzony solidnymi przygotowaniami.

Niewykluczone, że w sobotę (16 września) Michał wystartuje w Łodzi, gdzie spróbuje rozprawić się jeszcze z rekordem na 200 m. Najlepszy wynik na tym dystansie w kategorii młodzików wynosi 22,01 i od 2014 roku należy do Damiana Sztejkowskiego. Natomiast tydzień później będą mistrzostwa Polski U-15 w Słubicach. Tam Michał pobiegnie na 100 m, 300 m i w sztafecie 4×100 m.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content