Tadeusz Jędrzejczak (Nowa Lewica): PiS nachalnie wciska kościół do każdej sfery życia (WIDEO)

Gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego jest kandydat do Sejmu RP w zbliżających się wyborach parlamentarnych Nowej Lewicy Tadeusz Jędrzejczak. Jak przyznaje po długiej nieobecności związanej ze stanem zdrowia, włącza się w kampanię wyborczą. Na jaki wynik liczy Nowa Lewica? Co będzie priorytetem partii? O programie socjalnym, obronie praw kobiet i relacji Państwo – Kościół w programie Nasza Lubuska Kampania Wyborcza.

Tadeusz Jędrzejczak wraca po długiej nieobecności spowodowanej stanem zdrowia i jak mówi – aktywnie włącza się w kampanię wyborczą.

-Naszą kampanię będziemy realizowali pod hasłem „Serce mamy po lewej stronie”. Łączymy pokolenia, skupiamy starszych i młodszych. Młodzież tak mocno skręciła w lewo, bo PiS nachalnie wciska w każdą sferę życia publicznego Kościół. Jesteśmy zwolennikami wycofania religii ze szkół. Jako Nowa Lewica opowiadamy się za wolnością, swobodą decyzji, wyboru życia osobistego. Jesteśmy autorami wielkiego pakietu równouprawnienia dla kobiet. Jest tam mowa o równej  płacy, swobodzie w planowaniu ciąży, pakiecie socjalnym dla młodych matek, po ustawy dotyczące przemocy w rodzinie, w tym przemocy seksualnej. Kobiety w Polsce muszą przestać się bać zachodzić w ciążę. Zapewniamy regulacje m.in. w tej kwestii, także dla lekarzy ginekologów – mówi Tadeusz Jędczejczak.

W rozmowie także o pomyśle Nowej Lewicy na rozwiązanie problemów w transporcie kolejowym:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content