Paweł Kikowski dołącza do Zastalu. Wpadnie więcej trójek?

Uśmiechnięty mężczyzna
Paweł Kikowski podpisał z Eneą Zastalem BC Zielona Góra roczny kontrakt Fot. Enea Zastal BC Zielona Góra/Facebook
Przez siedem sezonów z rzędu miał dwucyfrową średnią zdobycz punktową w ekstraklasie koszykarzy. Pochwalić się może także dobrą skutecznością rzutów za trzy. Paweł Kikowski w sezonie 2023/2024 będzie zawodnikiem Enei Zastalu BC Zielona Góra.

“Paweł Kikowski dołącza do Enei Zastalu BC Zielona Góra! W poprzednim sezonie był zawodnikiem Spójni Stargard, gdzie notował 6,2 punktu na mecz, charakteryzując się skutecznością rzutów za trzy punkty wynoszącą 46 procent. Pochodzący z Kołobrzegu 37-latek podpisał z naszym klubem roczny kontrakt” – poinformował Zastal w poniedziałek (18 września) na swoim profilu na Facebooku.

Co jeszcze wiemy o Kikowskim? Ma 193 cm wzrostu i może grać na pozycji rzucającego bądź niskiego skrzydłowego. Najlepsze lata kariery spędził w Kingu Szczecin. Sezon 2017/2018 zakończył ze średnią 15,8 punktu na mecz, będąc najskuteczniejszym Polakiem w lidze i jedynym w czołowej dwudziestce. W swoim ostatnim występie przeciwko Zastalowi – 14 kwietnia 2023 w Zielonej Górze – zdobył 8 punktów (2/2 za trzy). W minionym sezonie miał najwyższą w karierze skuteczność rzutów za trzy – 45,9 proc. Trzeba jednak pamiętać, że w 32 meczach 39 razy trafił zza łuku.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content