Remont na finiszu – jak wygląda Park Tysiąclecia? Co myślą o nim mieszkańcy? (SONDA, GALERIA)

Trwają ostatnie prace w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze, który aktualnie przybrał złote barwy jesieni. Czy widać miliony zainwestowane w remont terenu? O zdanie zapytaliśmy mieszkańców. Poza tym parkowe uliczki i atrakcje zwiedziliśmy z aparatem. Zobaczcie, jak wygląda teren po remoncie i przeczytajcie oraz jak rewitalizację oceniają mieszkańcy.

W ramach inwestycji poprawiono stan alejek, ławek, lamp i koszy. Pojawiły się dodatkowe leżaki, publiczna toaleta oraz tereny rekreacyjne. Dla dzieci przygotowane place edukacyjne, pojawił się nawet plac zabaw dla osób niepełnosprawnych. Odnowiono zabytkowe miejsca np. grobowiec Beuchelta oraz parkowe fontanny. Powodu do radości mają właściciele czworonogów, bo w parku powstał dodatkowy… park, tyle że dla zwierząt.

Wszystkie zmiany uchwyciliśmy obiektywem aparatu. Bogatą galerię zdjęć znajdziecie pod wypowiedziami mieszkańców, których spytaliśmy o porewitalizacyjne wrażenia.

Anna

Teraz jest pięknie, ale dopiero wiosną i latem się okaże, co zostało tu posadzone. Mieszkam w pobliżu, a więc odwiedzam park nawet dwa razy dziennie. Pospaceruję, posiedzę przy tężni, zrobię zakupy w okolicznych sklepach. Może brakuje jedynie takich przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu. To mogłoby być jeszcze, ale atrakcji i tak jest dużo.

Henryk

Fajna sprawa, oby więcej takich inwestycji udało się realizować w Zielonej Górze. Myślę, że pieniędzy nie wyrzucono w błoto. W parku zadbano o ubikację, ławeczek jest całkiem sporo, śmietników nie brakuje, a przy przy tężni można pooddychać podczas spaceru. Pomysł dobry, bo park był zaniedbany. Przed remontem było dużo błota po opadach śniegu.

Jolanta

Dzisiaj musiałam podejść pod górę, żeby spotkać się z koleżanką. Po drodze zabrakło mi ławek, na których można usiąść i odpocząć. Poza tym koleżanka, która mieszka przy ulicy Wazów, a robi zakupy przy ulicy Mieszka, miała wcześniej po drodze dwie ławki, teraz nie ma żadnej. Trzeba z tym zrobić porządek.

Wojciech

Przez 3 lata nie mieszkałem w Zielonej Górze, wróciłem niedawno. Specjalnie dzisiaj przyjechałem do parku, aby zobaczyć zmiany po remoncie. Już na pierwszy rzut oka widać, że teren prezentuje się o wiele lepiej. Wcześniej brakowało mi porządku, teraz widać przestrzeń. Wygląda to bardzo dobrze.

Aleksandra

Mieszkamy tu 14 lat i tyle czasu czekaliśmy na tę rewitalizację. Nareszcie stała się faktem. Park jest przepiękny, z przyjemnością się tutaj przychodzi. „Stary” również odwiedzałam chętnie, ale aktualny ma zupełnie inny charakter wizualny. Nareszcie powstał plac dla zwierząt, bo psiarzy nie brakuje. Chętnie korzystam z tężni. Park jest obecnie perełką Zielonej Góry.

Agata

Piękny ten park. Córka też podziwia, bo pamięta, w jakim stanie znajdował się wcześniej. Jeszcze nie wszystko jest czynne, ale po otwarciu będzie naprawdę przyjemnie.

Agnieszka

Teraz można przyjść z małymi dziećmi, bo są place zabaw. Nie ma samochodów, maluchy mogą bawić się bezpiecznie. Dla seniorów zamontowano tężnie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content