TS Przylep powalczy o Centralną Ligę Juniorów

Grupa cieszących się młodych piłkarzy
Piłkarze TS Przylep wygrali lubuską ligę trampkarzy. W ostatnim meczu pokonali u siebie Stilon II Gorzów Fot. Konrad Komorniczak/TS Masterchem Przylep/Facebook
Piłkarze TS Przylep wygrali wojewódzką ligę trampkarzy i teraz powalczą o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. W barażu zmierzą się ze Stadionem Śląskim Chorzów. – Jedziemy po naukę, po doświadczenie – zapowiada trener Jakub Piróg.

TS Przylep jak burza przeszło przez rozgrywki lubuskiej ligi trampkarzy. Młodzi piłkarze trenerów Kacpra Dworaka i Jakuba Piroga nie pozwolili sobie na żadną wpadkę. Spośród 14 spotkań wygrali 12 i dwa zremisowali – oba z Wartą Gorzów, która zajęła drugie miejsce. Zdobyli aż 64 bramki (najwięcej w lidze, średnia 4,57 na mecz), stracili 17.

Zwycięstwo w lidze wojewódzkiej oznacza awans do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Nasz zespół zmierzy się w dwumeczu ze Stadionem Śląskim Chorzów, czyli rywalem z regionu piekielnie mocnego piłkarsko. Pierwsze spotkanie już w sobotę (18 listopada) na wyjeździe. Rewanż tydzień później w Przylepie – o godz. 14.00.

– Stadion Śląski na pewno ma starszy zespół, grają tam zawodnicy z rocznika 2009. Nasi chłopcy są z roczników 2010 i 2011, więc tutaj przewaga jest po stronie przeciwników – analizuje trener Piróg. – Do Chorzowa jedziemy po naukę, po doświadczenie. Pamiętajmy też, że nasi rywale grali już w takich barażach.

– Zespół Stadionu Śląskiego jest bardzo fizyczny, więc w tym aspekcie na pewno będzie miał przewagę. My będziemy chcieli po prostu grać w piłkę, jak robiliśmy to do tej pory – podkreśla trener Piróg.

Przypomnijmy, że TS Przylep grało w Centralnej Lidze Juniorów U-15 w rundzie wiosennej w 2021 roku. Trenerem był wówczas Remigiusz Chyła, który aktualnie jest asystentem w IV-ligowej Odrze Nietków.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content