Malwina Misjan tuż za podium mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Drzonkowie

Grupa biegnących dziewcząt
Pierwszy bieg na mistrzostwach Polski w Drzonkowie. Na czele Oliwia Bełczew, złota medalistka na 2 km juniorek młodszych Fot. WOSiR Drzonków/FB
Reprezentanci województwa lubuskiego nie zdołali wywalczyć medalu na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Drzonkowie. Najbliżej podium była Malwina Misjan z Teamu Baryły Gorzów, czwarta w rywalizacji seniorek na 4 km.

Trenerzy Adam Draczyński z Nowej Soli i Krzysztof Filipowski z Zielonej Góry przygotowali bardzo ciekawą i miejscami trudną technicznie trasę. Był szuter, piasek, grząska trawa, zdradliwe zakręty, zwężenie, stromy podbieg i ostry zbieg. Do tego dwie dłuższe proste i trzecia na finiszu. I to wszystko na liczącej około 950 metrów pętli.

Największe medalowe nadzieje wiązaliśmy z Konradem Pogorzelskim w biegu na 7 km młodzieżowców. Zawodnik trenera Draczyńskiego od startu ruszył bardzo mocno. Najszybciej, w tempie naprawdę imponującym, pokonał także pierwszą pętlę. Później jednak osłabł i zmagania zakończył na siódmej pozycji, tracąc 38 sekund do brązowego medalisty.

Miłą niespodziankę sprawiła natomiast Malwina Misjan, finiszując na czwartym miejscu – do podium zabrakło 14 sekund. W czołowej dziesiątce uplasowały się też reprezentantki Astry Nowa Sól: Liliana Młynarczyk – szósta na 7 km U-23, Martyna Korwel – dziesiąta na 5 km juniorek.