Kasa leży na stole i czeka na chętnych. Pieniądze na sport, kulturę i dla młodzieży

Fot. pixabay.com
Urząd marszałkowski ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych na promocję województwa przez sport i kulturę. – Jest też blisko milion złotych do wzięcia w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych – podkreśla członek zarządu województwa lubuskiego Grzegorz Potęga. Wnioski trzeba złożyć do 2 lutego.

Czasu nie pozostało już wiele, ale zdecydowanie warto wziąć udział w wyścigu, bo dofinansowanie pojedynczego pomysłu może sięgnąć nawet 50 tys. zł. Tak jest chociażby w przypadku konkursu na promocję poprzez kulturę, gdzie łączna pula wynosi 200 tys. zł. Poza tym, jak podkreśla członek zarządu województwa Grzegorz Potęga, trwa otwarty konkurs ofert na promocję województwa lubuskiego poprzez sport. Dotyczy to inicjatyw krajowych oraz międzynarodowych. W przypadku imprez regionalnych ważne jest, aby obejmowały swoim zasięgiem co najmniej dwa powiaty.

– Na realizację tego zadania przeznaczono 300 tys. zł. Grant, który można pozyskać również wynosi maksymalnie do 50 tys. zł – zachęca do udziału Grzegorz Potęga.

Milion dla młodych

Po milion złotych może sięgnąć dodatkowo lubuska młodzież. Termin składania wniosków upływa 2 lutego. Na jeden projekt otrzymacie do 15 tys. zł.

– W tym konkursie jest pięć obszarów działań: świadomość obywatelska, praworządność w państwie demokratycznym, ochrona środowiska, zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży, wolontariat – wylicza Janusz Rewers, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki UMWL.

Trzeba pamiętać, aby dokumenty złożyć, wykorzystując specjalny generator, zamieszczony na stronach urzędu marszałkowskiego. Szczegółowe informacje o konkursach znajdziecie [TUTAJ].

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content