Tak to się robi z mieszkańcami. Budżet Obywatelski inspiruje i kreuje  

Konferencja prasowa dotycząca zadania „Strefa Chillout” w Chynowie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Fot. Bartosz Mirosławski UM
Takiego „wyluzowania” mieszkańców życzyłby sobie każdy włodarz miast i miasteczek. Za kilka miesięcy w zielonogórskim Chynowie pojawi się „Strefa Chilloutu”. Wszystko za sprawą Budżetu Obywatelskiego, czyli tak naprawdę – zaangażowania i kreatywności samych mieszkańców. Koszt inwestycji to 530 tys. zł.

Strefa chillout powstanie przy ul. Tęczowej w jednej z zielonogórskich dzielnic. Będą leżaki, hamaki, ale też miejsca do umiarkowanej aktywności. Zadanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i zebrało ponad 5 tys. 600 podpisów. Pomysłodawcy jasno sprecyzowali swoje oczekiwania i postawili w zadaniu na rekreację oraz gimnastykę. Pojawi się więc trampolina ziemna, siłownia zewnętrzna oraz zestawy, które wiążą się z gimnastyką: drabinki pionowe i poziome, rury do wspinania, zestawy drążków i ławek gimnastycznych.

W poniedziałek, 3 czerwca br., prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski podpisał umowę z firmą Wagner Factory z Otynia na realizację zadania.

– Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wykonanie inwestycji. Jej wartość to ponad 530 tys. zł. Strefa chilloutu powstanie pomiędzy pumptrackiem a istniejącym w Chynowie placem zabaw. Zbudowany zostanie nie tylko plac rekreacyjny, powstanie też boisko do siatkówki – opisuje inwestycję prezydent.

Kombi zadanie

– W ramach zadania wykonywane będzie także oświetlenie, tężnia oraz doposażenie boiska Chynowianki – dodaje Monika Krajewska dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich UM.

Nowością będą  stoły teqboll, wspomagające odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową. To już sport dla bardziej zaawansowanych, ale popróbować sowich sił może każdy. Pojawi się też stół do tenisa, siłownia street workout czy zestawy wspinaczkowe.

– To zadanie pokazuje pomysłowość i kreatywność mieszkańców, z której my też czerpiemy – podsumował spotkanie prezydent Zielonej Góry i zapewnił, że Budżet obywatelski będzie kontynuowany. W tym roku można się spodziewać kilku niespodzianek. Urzędnicy pracują nad tym, by oprócz zadań inwestycyjnych pojawiły się też zadania miękkie, społeczne. Wkrótce też, zostanie przedstawiona nowa forma budżetu obywatelskiego dla miasta.

Inwestycję wykona firma Wagner Factory z Otynia. Fot. Bartosz Mirosławski UM

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content