W Zielonej Górze zagości Puchar Davisa. Zobaczymy Huberta Hurkacza? (WIDEO)

Czterech mężczyzn w marynarkach
Konferencja prasowa na zielonogórskim korcie. Od lewej: Marcin Pabierowski, Marcin Jabłoński, Rafał Helbik, Robert Jagiełowicz
To będzie największe w tym roku wydarzenie w męskim tenisie w Polsce. 13-14 września Biało-Czerwoni zagrają z Koreą Południową w meczu Pucharu Davisa w Zielonej Górze. Przewidywany skład: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Jan Zieliński, Maks Kaśnikowski.

– Nadarzyła się kolejna dobra okazja, żeby zorganizować w Zielonej Górze świetną, popularną, znaną i szanowaną wysoce imprezę sportową. Mamy gdzie ją zorganizować, są wspaniałe obiekty – podkreślił marszałek Marcin Jabłoński na wtorkowej (18 czerwca) konferencji prasowej. – To nie pierwszy raz, mieliśmy już podobne wydarzenia w przeszłości. Pamiętam, kiedy w hali CRS w Zielonej Górze grały i Radwańska, i Hingis. Czas najwyższy też na tenis męski. Mam nadzieję, że oczywiście Hubert Hurkacz się pojawi.

Obejrzyj wideo z konferencji prasowej na zielonogórskim korcie

Prezydent zaprasza mieszkańców

– Myślę, że Zielona Góra na to zasługuje. Mamy w mieście dziewięć klubów tenisowych, które zrzeszają wielu zawodników. Mamy sukcesy na arenie juniorów, świetne występy Anity Cytryckiej, która reprezentuje Zielonogórski Klub Tenisowy – wskazał Marcin Pabierowski. – Jako prezydent miasta serdecznie zapraszam mieszkańców Zielonej Góry, województwa lubuskiego na tę ważną imprezę o charakterze międzynarodowym.

Dodajmy, że wspomniana Anita Cytrycka niespełna dwa tygodnie temu wywalczyła dwa medale mistrzostw Polski do lat 14. Sięgnęła po brąz w singlu i w deblu. Turniej rozegrano także w Zielonej Górze.

Cel sportowy? Tylko zwycięstwo!

Tymczasem wrześniowy mecz Polska – Korea Południowa będzie barażem o awans do grupy światowej. Biało-Czerwoni mierzą w zwycięstwo, co oznaczałoby pojedynek z kolejnym rywalem, już wiosną 2025. A wtedy stawką będzie przepustka do najlepszej szesnastki na świecie. I właśnie taki cel postawił przed drużyną Hubert Hurkacz.

– Jako zawodnik z pierwszej dziesiątki światowego rankingu ma do tego pełne prawo – nie ukrywa Rafał Helbik, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego. I podaje przewidywany skład Polaków. – Jeśli oczywiście zdrowie zawodników pozwoli, to: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Jan Zieliński – wielkoszlemowy zwycięzca miksta w Australian Open oraz Maks Kaśnikowski. Naszym kapitanem jest Mariusz Fyrstenberg. Mam nadzieję, że trybuny w zielonogórskiej hali CRS, która ma duże tradycje tenisowe, wypełnią się do ostatniego miejsca.

Polska zajmuje 41. miejsce w rankingu drużyn narodowych. Korea Południowa sklasyfikowana jest natomiast na 21. pozycji. W losowaniu par była zaś rozstawiona z numerem piątym.

Dobry sposób na promocję regionu

Z kolei marszałek Jabłoński zauważa, że takie wydarzenie ma wymiar nie tylko sportowy.

– To także dobry sposób na promowanie regionu. Pokazanie, że dysponujemy nowoczesną bazą, mamy otwarte głowy i chcemy zachęcać młodych ludzi do uprawiania sportu – przekonuje. – Wierzę, że to przyciągnie ogromne rzesze kibiców, którzy z chęcią przyjadą do Zielonej Góry. Tym bardziej że to będzie w czasie imprezy winobraniowej. Liczę więc, że bardzo wielu kibiców zechce także zobaczyć fenomenalnych, znanych sportowców. Przy tej okazji będziemy opowiadać o tym, jak otwartym, atrakcyjnym regionem jest województwo lubuskie. Mam nadzieję, że to będzie wielkie wydarzenie i przyciągnie kolejne duże imprezy do województwa lubuskiego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content