Szkoły międzynarodowe to przyszłość. Spotkanie kuratora z dyrektorami i młodzieżą (FOTY)

19 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja pod hasłem „Umiędzynarodowienie szkół ponadpodstawowych. Szanse, możliwości, wyzwania”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim, a patronat nad konferencją objął Wojewoda Lubuski, Marek Cebula.
Dyrektorzy i nauczyciele w centrum uwagi

Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką umiędzynarodowienia edukacji. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom różnych aspektów związanych z umiędzynarodowieniem szkół, w tym funkcjonowania oddziałów dwujęzycznych, długoterminowych mobilności młodzieży, realizacji programu eTwinning oraz współpracy zagranicznej.

Lubuski Kurator Oświaty: Sukces ponad oczekiwania

Podczas konferencji, Lubuski Kurator Oświaty, Mariusz Biniewski, podkreślił, że pierwotnie planowane jako niewielkie spotkanie robocze, wydarzenie przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. „Nie powiem że się udało, ponieważ słowo udać się zakłada pewną przypadkowość, a tutaj nic przypadkowego się nie zadziało, jest to wynik ogromu pracy wielu ludzi” – zaznaczył Biniewski. Dodał również, że edukacja jest podstawą samorealizacji, zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego i odpowiedzialnego obywatelstwa.

Podziękowania od Wojewody Lubuskiego

Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Radosław Wróblewski, w imieniu Wojewody Lubuskiego, przekazał słowa podziękowania organizatorom oraz uczestnikom za liczny udział w konferencji. „Hasło umiędzynarodowienie szkół jest jak najbardziej aktualne” – powiedział Wróblewski, podkreślając wagę tego przedsięwzięcia.

Platforma wymiany doświadczeń

Krystyna Sibińska, Posłanka na Sejm RP, wyraziła swoje uznanie dla inicjatywy Lubuskiego Kuratora Oświaty. „Bardzo dziękuję panu kuratorowi, że wychodzi z taką inicjatywą, ja myślę że pod wodzą pana kuratora, dużo ciekawych rzeczy już się działo, dzieje i dziać będzie” – powiedziała Sibińska. Dodała, że wspólne pomysły i działania mają na celu nie tylko poprawę warunków edukacji uczniów w Polsce, ale również przygotowanie ich do życia w Europie i na świecie.

Konferencja „Umiędzynarodowienie szkół ponadpodstawowych. Szanse, możliwości, wyzwania” była ważnym krokiem w kierunku umiędzynarodowienia edukacji w regionie. Wydarzenie zgromadziło liczne grono dyrektorów i nauczycieli, którzy mieli okazję zapoznać się z nowymi możliwościami i wyzwaniami związanymi z umiędzynarodowieniem szkół. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczestników, konferencja stała się platformą do wymiany doświadczeń i pomysłów, które z pewnością przyniosą korzyści uczniom oraz nauczycielom w całym województwie lubuskim.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content