Polsko-Niemiecka konferencja „Go Green” 2024: Współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju

20 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Polsko-Niemiecka konferencja zrównoważonego rozwoju „Go Green”. Wydarzenie, które zgromadziło licznych ekspertów, naukowców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski i Niemiec, miało na celu wymianę doświadczeń i opracowanie wspólnych strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Konferencję otworzyli Jerzy Korolewicz, Prezes Zarządu Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, Antje Vargas, Wiceprezes IHK Ostbrandenburg, Dr. Martin Pohlmann z Ministerstwa Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Klimatu Kraju Związkowego Brandenburgii oraz Alicja Chilińska-Zawadzka, Prezes Zarządu Klastra Go Green.

Podczas pierwszego panelu, uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat zrównoważonego rozwoju w Brandenburgii i Lubuskiem, a także wyzwań związanych z gospodarką obiegu zamkniętego. Kluczowymi prelegentami byli m.in. Dr Ira Matuschke z Platformy Zrównoważonego Rozwoju Brandenburgii oraz dr Magdalena Balak-Hryńkiewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Drugi panel skupił się na raportowaniu ESG i śladzie węglowym. Radosław Grech, Prezes Centrum Energetyki Odnawialnej, oraz Caroline Fürst i Charlotte Franke z The Future Living INT, przedstawili nowe obowiązki dla firm oraz metody identyfikacji śladu węglowego.

W trzecim panelu omówiono projekty wodorowe oraz praktyczne sposoby optymalizacji kosztów energii. Jens Krause z Izby Przemysłowo-Handlowej w Cottbus oraz Olaf Brauckmann z ArcelorMittal Eisenhüttenstadt podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie transformacji energetycznej.

Kulminacją konferencji była debata z udziałem ekspertów na temat szans i zagrożeń związanych z Europejskim Zielonym Ładem. W debacie uczestniczyli m.in. Dr. Martin Pohlmann, Alicja Chilińska-Zawadzka oraz Antje Vargas.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Sejm RP

Kiedy sejm wróci do tematu aborcji?

W piątek sejm odrzucił projekt ustawy depenalizującej aborcję. Za jego przyjęciem głosowało 215 posłów, 218 było przeciwko. Jako że zabrakło tylko czterech głosów do przegłosowania projektu,

III zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza

Ania… w Zielonej Górze!

Kto z nas nie kojarzy rudowłosej, rozmarzonej dziewczyny z Wysypy Księcia Edwarda? Chociaż ma już ponad sto lat, nie zestarzała się nic a nic, a

Opera Winna w Zielonej Górze? (WIDEO)

O powyborczym krajobrazie w Zielonej Górze – czy zmiany idą w dobrym kierunku, również te personalne? Jakie konkrety znamy dziś w kwestii przyszłości amfiteatru? Czy

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content