Chcesz podróżować w czasie? Przyjedź w sobotę do Żagania

Fot. Pixabay
Żagań zaprasza w sobotę na krótką podróż w czasie. Cóż, osoby urodzone w połowie minionego wieku mogą się poczuć nieco nieswojo, bowiem organizatorzy wyznaczyli ramowe daty tej podróży w stylu retro na lata 20. – 60. XX wieku. Właśnie tym kilku dekadom poświęcone będzie spotkanie na podzamczu żagańskiego pałacu.

W sobotę (29 czerwca) o godzinie 13.00 rozpocznie się tu Festiwal Historii, w trakcie którego będzie można zobaczyć m.in. stroje z epoki prezentowane przez grupę Retro Lubuskie oraz zabytkowe auta i motocykle. Główną areną wydarzeń będzie podzamcze żagańskiego pałacu.

Ta podróż w czasie będzie koncentrowała się na modzie i motoryzacji, ale będzie również jarmark, gastronomia, wystawy tematyczne oraz strefę relaksu i prezentacje muzyczne. Handlowcy będą oferowali stylowe kapelusze, fascynatory, biżuterię, ubrania i dekoracje ogrodowe w stylu vintage. O godz. 15.00 wystartuje muzyczna część imprezy.  Milonga Tango Retro, Con Anima Musica, Donna Corda Quartet, Retro Hobby Band. Imprezę zakończy klimatyczna potańcówka w stylu retro.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na wydarzenie warto zabrać ze sobą koce i kosze piknikowe, mile widziane stroje z epoki.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content