Zastal odkrywa karty. Kołodziej zostaje, dołącza Żmudzki

Mężczyzna w sportowej koszulce
Michał Kołodziej w sezonie 2023/2024 miał skuteczność rzutów za dwa na poziomie 67,2 proc.
Michał Kołodziej przedłużył o dwa sezony umowę z Eneą Stelmetem Zastalem Zielona Góra. Nowym koszykarzem w zespole będzie z kolei Maciej Żmudzki. Przypomnijmy, że w klubie zostaje także trener Virginijus Sirvydis.

27-letni skrzydłowy Michał Kołodziej jest świetnie znany kibicom Zastalu. W minionym sezonie bywał nawet liderem drużyny. W ekstraklasie notował średnio 8,2 punktu (przy skuteczności rzutów za dwa na poziomie 67,2 proc.) i 3,5 zbiórki. Najlepszy mecz rozegrał przeciwko Polskiemu Cukrowi Startowi Lublin. Na swoim koncie zapisał 25 punktów (5/6 za dwa, 4/5 za trzy), 3 zbiórki i 5 asyst.

„Z drużyny obecnego wicemistrza Polski prosto do Zielonej Góry! Maciej Żmudzki, 27-letni środkowy, który zdobywał doświadczenie, grając w barwach Kinga Szczecin, HydroTrucka Radom oraz Miasta Szkła Krosno, dołącza do Zastalu Zielona Góra! Zawodnik podpisał z naszym klubem roczny kontrakt” – to środowy (26 czerwca) wpis na FB.

W poprzednim sezonie Żmudzki wystąpił w 27 meczach Kinga, przebywając na parkiecie średnio niewiele ponad 7 minut. Miał statystyki: 1,1 punktu (87,5 proc. skuteczności rzutów za dwa) i 1,5 zbiórki.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content