Mieszkańcy hucznie świętowali 767. urodziny Gorzowa! (ZDJĘCIA)

Scena na Starym Rynku podczas 767. urodzin Gorzowa.
fot. Marta Czernicka
Gorzów tym razem na Starym Rynku przez dwa dni świętował swoje 767 urodziny. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy występach wielu artystów, a wśród nich nie zabrakło gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Urodzinowe obchody rozpoczęły się już w sobotę od pikniku wojskowego na placu Grunwaldzkim, który zgromadził tłumy. Następnie w gorzowskiej katedrze odbyła się msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców.

Punktem kulminacyjnym obchodów były oczywiście koncerty na Starym Rynku. Sobotni wieczór rozgrzał Skolim, a następnie scenę przejęły gwiazdy wieczoru: Majka Jeżowska i Małgorzata Ostrowska. Ich największe hity porwały publiczność do śpiewu i tańca. Mimo drobnych opóźnień spowodowanych pogodą, koncerty przebiegły w znakomitej atmosferze, a publiczność bawiła się do samego końca.

Niedziela przyniosła kolejne muzyczne emocje. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół Małe TGD, a następnie Łydka Grubasa i Baranovski, którzy rozgrzali publiczność do czerwoności.

Kulminacją urodzinowego grania był pokaz kolorowych konfetti i podziękowania od organizatorów dla wszystkich uczestników. Prezydent Jacek Wójcicki, który przez dwa dni towarzyszył mieszkańcom podczas świętowania, podsumował wydarzenie słowami: – Dziękuję za tak liczne uczestnictwo, wasza obecność potwierdza potrzebę wspólnego świętowania urodzin naszego miasta. To bardzo ważne. Będziemy tę ideę kontynuować oraz stale pracować nad ciekawym harmonogramem. Tak wspaniałą publiczność trzeba wciąż zaskakiwać!

Dwudniowe urodziny Gorzowa zorganizowano po raz drugi, a po raz pierwszy impreza odbyła się na Starym Rynku. Nowa formuła imprezy spotkała się z dużym uznaniem mieszkańców, którzy tłumnie zgromadzili się pod sceną, aby wspólnie świętować urodziny Gorzowa.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content