Amfiteatr w Zielonej Górze – remont coraz bliżej

Zielonogórski amfiteatr jest dziś w opłakanym stanie i zamknięty dla osób postronnych.
Zielonogórski amfiteatr jest dziś w opłakanym stanie i zamknięty dla osób postronnych / Fot. Filip Pobihuszka, LCI

Edward Markiewicz, prezes Stowarzyszenia “My Zielonogórzanie”, o amfiteatrze mówi: – Trzy lata trwała walka o to, żeby go nie zniszczyć. A teraz apeluję do obecnych władz miasta, by pytali wciąż mieszkańców. Mieszkańcy są mądrzy i wiedzą, czego chcą.

Bój o ten obiekt toczył się w mieście przez kilka lat. Burzyć czy odnawiać? – to pytanie długo pozostawało bez odpowiedzi. Obecny prezydent miasta Marcin Pabierowski daje zielone światło do modernizacji obiektu.

Echa sprawy pojawiały się wcześniej w skali ogólnokrajowej, gdy radni PO wywiesili bilbordy z pytaniem “Dlaczego radni Janusza Kubickiego nie chcą ratować amfiteatru w Zielonej Górze?”. Poprzedni prezydent chciał bowiem w miejscu obiektu budować halę koncertową.

– Taka hala jest potrzebna, głośno to przyznaję, ale nie w miejscu amfiteatru – mówi w studiu LCI Edward Markiewicz. Przypomina także punkty zwrotne w walce o obiekt.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content