Siatkówka na najwyższym poziomie wraca do Gorzowa

KGHM Cuprum-Stilon Gorzów konferencja prasowa
Konferencja prasowa KGHM Cuprum-Stilon Gorzów
Po ponad 20 latach gorzowscy kibice będą mogli ponownie oglądać najlepszych siatkarzy na świecie. Przeniesiony z Lubina zespół w nowym sezonie Plus Ligi będzie grał nad Wartą. KGHM Cuprum Stilon właśnie rozpoczął przygotowania do sezonu 2024/2025.

Trener Andrzej Kowal zaprezentował skład drużyny i sztab szkoleniowy. Po konferencji zespół odbył pierwszy oficjalny trening. – To nowy projekt, drużyna powstała z fuzji dwóch klubów, a siedzibą jest Gorzów. Sezon będzie dla nas ogromnym wyzwaniem. Zespół znacznie się zmienił i w nadchodzących rozgrywkach chcemy stworzyć nową jakość – mówił na spotkaniu z dziennikarzami trener Andrzej Kowal. Szkoleniowiec wspomniał, że swój ligowy debiut na parkiecie miał właśnie w Gorzowie. Skład jest w większości skompletowany, ale ze względu na obowiązki reprezentacyjne niektórzy dołączą do zespołu później. W planach drużyny jest rozegranie około 10 sparingów i udział w turnieju w Andrychowie. Głównym celem jest utrzymanie w PlusLidze.

– Wierzę, że wszyscy pokażą swój potencjał i damy dużo radości kibicom. Z ligi spadną trzy zespoły. Cel nadrzędny to utrzymanie. Wszystko, co więcej osiągniemy, to będzie na plus – przyznał szczerze trener Kowal.

Skład gorzowskiej drużyny, która wystąpi na parkietach Plus Ligi: rozgrywający Przemysław Stępień, środkowi: Hubert Węgrzyn, Jakub Strulak, Seweryn Lipiński, Marcin Kania, przyjmujący: Wojciech Ferens, Kamil Kwasowski, Mathijs Desmet (Belgia), Robert Taht (Estonia), atakujący Adam Lorenc, libero: Maksymilian Granieczny, Kamil Dembiec.

Pierwszy mecz sezonu 24/25 drużyna KGHM Cuprum Stilon Gorzów zagra 14 września z Treflem Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w hali Arena Gorzów przy ul. Słowiańskiej.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Pieniądze

Pieniądze dla samorządów na nowych zasadach

Prostsze i bardziej obiektywne finansowanie samorządów z podatków obywateli, przy jednoczesnym wzroście dochodów – to zakłada projekt nowej ustawy, która od stycznia 2025 miałaby zastąpić

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content