Od września ruszy nabór wniosków chcących skorzystać z programu Lubuskie Bony Rozwojowe. Z Jerzym Korolewiczem, prezesem Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej – liderem projektu, rozmawiamy o tym kto i o co może się ubiegać. Jakie usprawnienia zostaną wprowadzone w tej edycji?
Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej w Gorzowie Wlkp. – Projekt skierowany jest do Przedsiębiorców i Pracodawców, posiadających jednostkę organizacyjną w województwie lubuskim na terenie subregionu gorzowskiego/ zielonogórskiego, oraz do ich pracowników. Projekt jest skierowany w szczególności do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Znacznie uszczelniliśmy i usprawniliśmy system, będzie możliwość aplikowania online. Niebawem uruchomimy dyżury konsultantów, którzy będą doradzać przedsiębiorcom ws. bonów – podkreśla prezes zarządu izby.
NA CO?
Przedsiębiorcy i Pracodawcy mogą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe:
- TYP A – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji miękkich,
- TYP B – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji twardych,
- TYP C – studia podyplomowe / egzamin/ usługi prowadzące do nabycia kwalifikacji zgodnych z Zintegrowanym Rejestrem Kwalifikacji
Dofinansowanie można uzyskać wyłącznie na usługi dostępne w Bazie Usług Rozwojowych: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl
MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA NA JEDNO PRZEDSIĘBIORSTWO:
MIKRO PRZEDSIĘBIORSTWO: 15 000 zł
MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO: 40 000 zł
ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO: 75 000 zł
DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO: 100 000 zł
Limit dofinansowania dla 1 pracownika wynosi 7 500 zł
Limit ten dotyczy jednego uczestnika (PESEL) w projekcie w trakcie całego okresu jego trwania, niezależnie od firmy go delegującej usługi rozwojowe.