Zwycięstwa Cariny i Warty. Remis w Nowej Soli (WYNIKI, ZDJĘCIA)

Jedenastu mężczyzn na boisku
Bartosz Rutkowski strzela drugiego gola dla Cariny Gubin w meczu z Odrą Bytom Odrzański
Carina Gubin i Warta Gorzów górą w piłkarskich derbach Ziemi Lubuskiej w III lidze. Dzięki temu zwycięstwu Warta awansowała na pozycję wicelidera! Tymczasem w meczu na szczycie IV ligi Dozamet Nowa Sól zremisował ze Stalą Jasień i wciąż prowadzi w tabeli.

W środę (21 sierpnia) byliśmy na derbach w Gubinie. Carina, zwłaszcza w drugiej połowie, dominowała nad Odrą Bytom Odrzański i odniosła zasłużone zwycięstwo. Trener Maciej Górecki nie ukrywał, że jego plany pokrzyżowała nieco sytuacja z początku meczu. Już w 9 minucie musiał bowiem dokonać zmiany, ponieważ kontuzji doznał kapitan Bartosz Skiba.

Gospodarze objęli prowadzenie w 34 minucie. Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał faul na Kacprze Zającu i podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Denis Matuszewski, potężnym strzałem pakując piłkę pod poprzeczkę. Do przerwy było 1:0.

Trener Grzegorz Kopernicki po meczu przyznał, że Carina zdobyła stanowczo za mało bramek. Dlaczego? Już tłumaczymy. W 61 minucie Dominik Więcek z rzutu wolnego grzmotnął w poprzeczkę. Chwilę później dogodnej sytuacji nie wykorzystał Matuszewski, bo nie pierwszy i nie ostatni raz skutecznie interweniował Bartosz Szafer.

Owszem, w 79 minucie po dośrodkowaniu Więcka z rzutu rożnego Bartosz Rutkowski strzałem głową podwyższył na 2:0, ale potem miejscowi zmarnowali jeszcze dwie znakomite okazje. Najpierw nie popisał się Mateusz Nazar, który w 83 minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Natomiast już w doliczonym czasie gry pojedynek z Szaferem przegrał Przemysław Haraszkiewicz.

III liga
  • Warta Gorzów – Polonia Słubice 3:1 (1:1). Bramki: Igor Lewandowski (44), Karol Gardzielewicz (63), Przemysław Zdybowicz (77) – Daniel Stadie (40)
  • Carina Gubin – Odra Bytom Odrzański 2:0 (1:0). Bramki: Denis Matuszewski (34), Bartosz Rutkowski (79)
  • Górnik Polkowice – Stilon Gorzów 0:0
  • Lechia Zielona Góra – Stal Brzeg 0:0